Revolut podaje wakacyjne statystyki. Ile Polacy zapłacili kartami fintechu?

Revolut Junior
Revolut

Revolut udostępnił statystykę na temat tego, jak spędzili wakacje jego klienci z Polski. Jak podaje źródło, na wakacje za granicę w okresie czerwiec-sierpień wybrało się około 350 tysięcy osób korzystających z Revoluta.

Jak wypoczywają klienci Revolut

Jest ich o 80 procent więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Wydali oni jednak znacznie więcej pieniędzy, ponieważ wzrost rok do roku wyniósł 108 procent. Polacy na wakacjach wydali kartami znanego fintechu około 650 milionów złotych.

Najpopularniejszy kierunek wakacyjny obrany przez polskich klientów Revolut to Chorwacja, gdzie spędziło wakacje 60 tysięcy osób. Na swoje wakacje wydali oni 100 milionów złotych. Dużą popularnością cieszyły się także inne miejsca w Europie. Na drugim miejscu znalazły się Włochy – odwiedziło je 47 tysięcy osób. Na trzecim i czwartym mamy kolejno Grecję oraz Hiszpanię z ponad 30 tysiącami urlopowiczów. W tych czterech krajach łącznie wydano prawie 300 milionów złotych, czyli 127 procent więcej niż we wakacje 2020.

Zastanawiacie się, ile średnio klienci Revoluta wydali w czasie swoich wakacji? Fintech podaje, że średnio to niecałe 1,9 tysiąca złotych – o 13 procent więcej niż rok temu i o 7 procent więcej niż dwa lata temu. Najbardziej wzrosły wydatki na wypożyczanie pojazdów, usługi agencji turystycznych, paliwo oraz jedzenie w restauracjach.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!