Rossgram ma być rosyjską alternatywą Instagrama. Start już niedługo

instagram
Logo Instagrama (fot. Instagram)

Zapewne wielu z Was wie, że Instagram został zablokowany w Rosji przez Roskomnadzor. Ale jakoś ta dziura ma zostać wypełniona, a wypełniaczem ma być Rossgram.

Rossgram, czyli taki rosyjski Instagram

Instagram to potężne medium społecznościowe, a te zostało zablokowane w Rosji. Ale to nie oznacza, że nie można przygotować jakiejś alternatywy. Dlatego też już za jakiś czas wystartuje Rossgram, który swoją szatę graficzną mocno czerpie z Instagrama.

Rossgram, w przeciwieństwie do Instagrama, ma być prorosyjską stroną społecznościową. Platforma wystartuje już 28 marca, czyli naprawdę szybko. Na dzień dobry z aplikacji skorzystają najpopularniejsi blogerzy i rosyjscy celebryci. Wersja publiczna natomiast będzie dostępna nieco później, ale oficjalnej daty nie poznano.

Nie znamy większych szczegółów na temat aplikacji. Podobno znajdą się tam jednak dodatkowe funkcje względem Instagrama. Między innymi mowa o tworzeniu kampanii crowdfundingowych czy dostępie do treści w ramach opłaty subskrypcyjnej. Rossgram ma być dostępny jako aplikacja przeglądarkowa oraz mobilna na iOS i Android. Nie wiemy jednak czy Apple i Google zgodzą się na to, aby aplikacja trafiła do AppStore i Google Play Store. W przypadku Apple, nie ma innej formy dystrybucji oprogramowania niż ta główna droga.

Czy istnieją jakieś inne alternatywy dla Instagrama? Oczywiście, że tak. Do głowy przychodzi mi Pixelfed, który właśnie jest portalem mocno podobnym do Instagrama, ale z dodatkowymi funkcjami.

Źródło: Benchmark

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!