Royole FlexiPai pierwszym na świecie telefonem z Qualcomm Snapdragonem 855

royole flexpai
Royole FlexiPai

Pamiętacie Royole FlePai? Smartfon ten był pierwszym składanym telefonem na rynku mobilnym. Oczywiście podczas premiery nie podano daty rozpoczęcia sprzedaży, a spora część osób myślała, że urządzenie to jest jedynie konceptem, który nigdy nie trafi do końcowych użytkowników. Teraz Royole zaskoczyło wszystkich po raz kolejny!

FlexPai po raz drugi na pierwszym miejscu

Stało się. Pierwszym smartfonem z Qualcomm Snapdragonem 855 nie będzie żadne z urządzeń Xiaomi czy Samsunga, a Royole FlaxPai. Myślę, że informacja ta zaskoczyła wszystkich. Już podczas premiery pojawiały się głowy, że smartfon ten otrzyma zupełnie nowy procesor mający napędzać przyszłoroczne flagowce, ale wtedy cały świat traktował informację tę jako plotkę, która nie znajdzie odzwierciedlenia w rzeczywistości. Właśnie ruszyła przedsprzedaż najnowszego urządzenia Royole, a co za tym idzie w końcu poznaliśmy jego pełną specyfikację i ceny.

royole flexpai 2

Sercem urządzenia jest wspomniany wcześniej Qualcomm Snapdragon 855. Jednostka ta wspierana jest przez 6 GB lub 8 GB RAMu, a na pliki użytkownika przeznaczono 128 GB, 256 GB lub 512 GB pamięci wewnętrznej (w zależności od wersji). Na froncie znajdziemy ekran AMOLED o rozdzielczości 1920 x 1440 pikseli i przekątnej 7,8 cala. Dzięki temu, że Royole FlaxPai jest składanym smartfonem bez problemu mamy zmieścić tak duże urządzenie do kieszeni. Producent deklaruje, że wyświetlacz wytrzyma ponad 200000 złożeń, a dodatkowo jest całkowicie odporny na upadki. Jeśli słowa te są prawdą to bardzo możliwe, że na dobre zapomnimy o zbitych ekranach w swoich telefonach. Smartfon posiada dwa aparaty – 16 Mpix i 20 Mpix. Całość działa dzięki baterii o pojemności 3800 mAh. Pierwszy telefon z Qualcomm Snapdragonem 855 trafia na rynek z preinstalowanym Androidem 9.0 Pie wraz z nakładką producenta Water 9000.

google składane smartfony android (2)
Royole FlexPai

Co z cenami? Te nie będą niskie. Za najsłabszą wersję, wyposażoną w 6 GB RAM i 128 GB przestrzeni na pliki użytkownika, trzeba zapłacić 8999 juanów czyli około 4950 zł. Konfiguracja 8/256 została wyceniona na 9998 juanów (ok. 5500 zł), a najdroższą jest wersja 8/512, która, na terenie Chin, kosztuje 12999 juanów (ok. 7140 zł). Wysyłka urządzeń zamówionych w przedsprzedaży rozpocznie się jeszcze w grudniu tego roku. Na tą chwilę nie wiemy czy smartfon zadebiutuje na innych rynkach.

Jak podoba się wam Royole FlexPai? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!