Rusza PLAY Polska Liga Mobilna czyli liga dla osób grających na smartfonach!

Polska Liga Mobilna main

Branża gier mobilnych rozwija się w bardzo szybkim tempie. Gamingowe smartfony widzieliśmy już niejednokrotnie, a teraz przyszedł czas na coś zupełnie nowego. PLAY Polska Liga Mobilna ma skupić graczy kochających gry mobilne, w które można grać na ekranach telefonów czy tabletów.

PLAY Polska Liga Mobilna

Nowy projekt powstał przy współpracy Play oraz Fanstasyexpo. Skąd taki pomysł? Polski rynek, jeśli chodzi o gry mobilne, jest ósmy w Europie, a mieszkańcy naszego kraju wydali w 2018 roku na produkcje mobilne aż 216 milionów dolarów. To pokazuje siłę tego rynku i ilość graczy, którzy każdego dnia rozgrywają sporą liczbę gier na swoich smartfonach czy tabletach. Czy zatem tak naprawdę będzie PLAY Polska Liga Mobilna? Liga ta obejmie jedne z najpopularniejszych tytułów, które podbiły serca fanów mobilnej rozgrywki na całym świecie czyli:

  • Brawl Stars (ponad 100 milionów pobrań)
  • Clash Royale (ponad 100 milionów pobrań)
  • World of Tanks Blitz (ponad 120 milionów pobrań)

Rusza PLAY Polska Liga Mobilna czyli liga dla osób grających na smartfonach!

W ramach rozgrywek zostanie przygotowanych seria zmagań dla zawodników. W każdej z gier zobaczymy 8 turniejów kwalifikacyjnych zakończonych finałami. Oczywiście nie zabraknie licznych nagród, a wśród nich smartfonów, peryferii czy abonamentów w sieci Play. Kibice będą mogli wziąć udział w showmatchu, w którym zmierzą się z influencerami będącymi ambasadorami ligi.

PLAY Polska Liga Mobilna jest efektem zderzenia naszych celów firmowych z trendami na rynku gier, oraz oczekiwaniami użytkowników urządzeń mobilnych. Poniekąd jest to następny etap rozwoju krajowego rynku sportów elektronicznych. – Justyna Borkowska, Digital Communications Manager, Play.

Zobacz także: Call Of Duty Mobile pobrane już ponad 20 milionów razy

Co ciekawe udział w rozgrywkach jest otwarty dla wszystkich chętnych graczy. Dołączenie do turnieju jest możliwe poprzez zapisanie się w odpowiednim wydarzeniu za pośrednictwem strony PLAY Polskiej Ligi Mobilnej. W przypadku Clash Royale turniej rozgrywany będzie w trybie jednoosobowym, a w innych gracz należy zarejestrować się całą drużyną.

Co myślicie o PLAY Polskiej Lidze Mobilnej? Czy waszym zdaniem wydarzenie to odniesie sukces? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!