Rusza program naprawczy dla Apple Watch 2 oraz 3. Użytkownicy mogą liczyć na darmową wymianę ekranu!

Rusza program naprawczy dla Apple Watch 2 oraz 3. Użytkownicy mogą liczyć na darmową wymianę ekranu!

Jednego Apple nie można odmówić – programy naprawcze są czymś, czego nie znajdziemy u praktycznie żadnego producenta elektroniki użytkowej. Co więcej gigant z Cupertino niejednokrotnie uruchamiał akcję z darmową naprawdę na urządzenia, które na rynek trafiły wiele lat temu. Teraz postanowiono rozwiązać problem z dwoma generacjami inteligentnych zegarków.

Program naprawczy dla Apple Watch 2 oraz 3

Właśnie rozpoczęty program naprawczy dotyczy zegarków, w których pojawiło się pęknięcie na wyświetlaczu. Niestety, ale nie każdy Apple Watch 2 czy 3 spełnia warunki, ponieważ pęknięcie ten musi zaczynać się na krawędziach, a następnie przechodzić na cały ekran. Gigant z Cupertino przyznaje, że taka usterka mogła powstać samoczynnie i bez jakiejkolwiek winy użytkownika. I tutaj należą się brawa dla Apple za odwagę do przynania się do błędu i jednocześnie rozwiązanie problemu w sposób, który nie naciąga posiadaczy Apple Watch 2 czy 3 na jakiekolwiek koszty. Tak, wymiana ekranu będzie całkowicie darmowa.

Rusza program naprawczy dla Apple Watch 2 oraz 3. Użytkownicy mogą liczyć na darmową wymianę ekranu!

Zobacz także: Apple Watch 5 z ceramiczną i tytanową kopertą zadebiutuje jeszcze w tym roku

Amerykański producent zaznacza jednak, że usterka ta jest wyjątkowo rzadka i dotyczy niewielkiej części zegarków. Tym samym nawet jeśli macie rozbity ekran w swoim inteligentnym czasomierzu to może się okazać, że nie kwalifikuje się on na naprawdę. Według Apple problem pękającego wyświetlacza może dotyczyć następujących zegarków o kopercie wykonanej z aluminium:

  • Apple Watch Series 2 sprzedawany między wrześniem 2016 i wrześniem 2017
  • Apple Watch Nike+ Series 2 sprzedawany między październikiem 2016 i październikiem 2017
  • Apple Watch Series 3 GPS i GPS+Cellular sprzedawane od września 2017
  • Apple Watch Nike+ Series 3 GPS i GPS+Cullular sprzedawane od października 2017 roku

Jak widać problem może, niezależnie od tego co mówi sam producent, dotyczyć naprawdę sporej liczby urządzeń. Jeśli zatem posiadacie jeden z wymienionych wyżej zegarków i z niewyjaśnionych okolicznościach na ekranie pojawiły się pęknięcia to warto udać się do najbliższego sklepu czy serwisu Apple i oddać go na program naprawczy. Serwisanci zweryfikują usterkę i jeśli ta faktycznie powstała przez wadę fabryczną to wyświetlacz zostanie wymieniony całkowicie za darmo.

Co myślicie o programie naprawczym dla Apple Watch 2 oraz 3? Korzystacie z tych inteligentnych zegarków? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!