Rusza Revolut Junior czyli nowa aplikacja dla dzieci i młodzieży

Revolut Junior
Revolut

Revolut, globalna platforma usług finansowych, z której już teraz korzysta10 milionów użytkowników, udostępniła właśnie w naszym kraju Revolut Junior. Aplikacja ta została stworzona, aby dzieci w wieku od 7 do 17 lat oraz rodzice mogli jeszcze wygodniej i bardziej świadomie zarządzać pieniędzmi.

Revolut Junior

Głównym celem Revolut Junior jest promowanie dobrych nawyków finansowych wśród młodych. Oczywiście dostęp do wszystkich danych będą mieć także opiekunowie czy rodzice tak, aby zachować pełne bezpieczeństwo. Konta w Revolut Junior zakładane muszą być przez rodzica lub prawnego opiekuna. Dodatkowym wymaganiem jest posiadanie zainstalowanej aplikacji oraz posiadanie konta w Revolut, ale jednocześnie nie musimy wykupywać jakichkolwiek płatnych pakietów. Według twórców nowego rozwiązania to ma budować nawyki i umiejętności u pociech, które przydadzą się w osiągnięciu w przyszłości niezależności finansowej.

Aplikacja Revolut Junior została zaprojektowana tak, aby dziecko mogło bardzo łatwo i szybko sprawdzić stan konta i otrzymywać powiadomienia o transakcjach. Jednocześnie na koncie rodzica pojawi się dodatkowa zakładka, w której będzie mógł kontrolować wydatki swojej pociechy. Nie zabrakło także specjalnie zaprojektowanych kart Revolut Junior, które powinny podbić serca nawet najmłodszych użytkowników.

Naszym celem jest pomóc dzieciom w edukacji finansowej, dlatego z dumą udostępniamy nowy produkt w Polsce i w całej Europie. Pierwsze rozmowy o pieniądzach zaczynają się w domu, a ważne nawyki i umiejętności finansowe zdobywa się krok po kroku – pod nadzorem rodziców i opiekunów. Revolut Junior “rośnie” wraz z dzieckiem, aż do momentu gdy kończy 18 lat i posiada już umiejętności finansowe, które pozwalają uniknąć niepotrzebnych i kosztownych błędów – zapewnia Aurelien Guichard, product owner, Revolut Junior

Zobacz także: Xiaomi ujawnia datę premiery globalnej wersji MIUI 12

Oczywiście Revolut planuje poszerzenie nowej usługi o szereg funkcjonalności takich jak: odnawialny limit wydatków, cykliczne doładowania konta dziecka będącymi stałym kieszonkowym, funkcje oszczędzenia, raporty o wydatkach, wyznaczanie celów finansowych czy nawet porady dotyczące mądrego zarządzania środkami. I muszę przyznać, że wygląda to naprawdę ciekawie!

Co myślicie o Revolut Junior? Zamierzacie skorzystać z tej aplikacji? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!