Xiaomi ujawnia datę premiery globalnej wersji MIUI 12

Xiaomi ujawnia datę premiery globalnej wersji MIUI 12

Stało się. W końcu Xiaomi postanowiło podzielić się ze światem datę premiery globalnej wersji MIUI 12. Myślę, że na informację tę czekała ogromna liczba fanów marki. Jeśli i wy z niecierpliwością wyczekujecie aktualizacji to zaplanujcie sobie chwilę wolnego czasu 19 maja wieczorem!

MIUI 12 w wersji globalnej bliżej niż mogliśmy się spodziewać

Konferencja odbędzie się już 19 maja tego roku o godzinie 22:00 naszego czasu. Całość będzie transmitowana w sieci na oficjalnych kontach firmy na YouTube, a także w serwisie Facebook oraz Twitter. Oczywiście samo MIUI 12 nie jest niczym nowym. Już jakiś czas temu producent z Państwa Środka zaprezentował światu nową wersję swojej nakładki, ale do tej pory aktualizacja pojawiła się jedynie u wybranych użytkowników posiadających oprogramowanie w wersji stworzonej dla mieszkańców samych Chin. Czy globalna wersja wprowadzi jakieś zmiany? Ciężko powiedzieć, ale raczej spodziewałbym się dokładnie tego samego co w przypadku chińskiej wersji.

Xiaomi ujawnia datę premiery globalnej wersji MIUI 12

Niemniej jednak podczas nadchodzącej wielkimi krokami konferencji zapewne dowiemy się kiedy poszczególne urządzenia Xiaomi otrzymają MIUI 12 Global. Myślę, że na aktualizację będziemy musieli poczekać jeszcze dłuższą chwilę, ponieważ dopiero ruszają beta testy tego oprogramowania, ale miejmy nadzieję, że chiński producent stanie na wysokości zadania i dopracuje wszystko do perfekcji. Jeśli jednak osoby, które wezmą udział w testach nie znajdą zbyt dużo błędów to bardzo możliwe, że sama aktualizacja pojawi się już w najbliższym czasie. Bez wątpienia w pierwszej kolejności aktualizowane będą tegoroczne flagowce, a dopiero później tańsze sprzęty.

Xiaomi ujawnia datę premiery globalnej wersji MIUI 12

Zobacz także: Redmi K30 Extreme Edition 5G oficjalnie! To pierwszy smartfon na rynku z procesorem Qualcomm Snapdragon 768G

Co nowego przynosi MIUI 12? Przede wszystkim zmiany znajdziemy w samym interfejsie. Xiaomi odświeżyło centrum powiadomień, menadżer plików, aplikację kalendarza oraz notatek czy wiele innych ustawień systemowych. Dodatkowo wykorzystano zupełnie nowy tryb Dark Mode 2.0, który ma przydać się przede wszystkim osobom posiadającym smartfony z ekranami AMOLED.

Czekacie na globalną premierę MIUI 12 oraz aktualizację do najnowszej wersji nakładki Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!