Samsung aktualizuje Galaxy AI o nowe języki i dialekty

Galaxy AI
fot.news.samsung.com

Nikogo nie powinno dziwić, że inwestycja w sztuczną inteligencję  to priorytet wielu producentów. Samsung, próbując zaskoczyć swoich klientów pokazuje, że Galaxy AI będzie miało szeroką bazę języków. Producent pokusił się nawet o dodanie nowych dialektów zupełnie za darmo. Wszystko na to wskazuje, że 2024 rok będzie kluczowy dla rozwoju sztucznej inteligencji.

Jakie dokładnie języki i dialekty dodał Samsung do Galaxy AI?

Na wstępie przypomnijmy, że rozwój sztucznej inteligencji w telefonach koreańskiej marki zapoczątkowała seria smartfonów Galaxy S24. Nowe Galaxy AI nie zatrzymuje się tylko na najnowszych flagowcach i dociera również na starsze smartfony wprowadzając przeróżne inteligentne funkcje. Większość rozwiązań opiera się na znajomości języków obcych takich jak: tłumaczenie rozmowy telefonicznej na żywo, tłumacz ustny, asystent czatu, asystent notatek, asystent transkrypcji i asystent przeglądania. Niestety według oficjalnych informacji na chwilę obecną powyższe funkcje obsługują 13 języków. Producent postanowił stopniowo zmieniać ten stan rzeczy. Samsung aktualizuje Galaxy AI o nowe języki i dialekty Według informacji od samego producenta będą aktualizacje dodające nowe języki oraz dialekty. W oficjalnym komunikacie czytamy, że już wiosną 2024 roku Galaxy AI otrzyma język: arabski, indonezyjski i rosyjski. Oprócz tego pojawią się nowe dialekty takie jak: australijsko – angielski, kantoński i kanadyjsko – francuski. Kompletnie niezrozumiały dla mnie jest fakt dodawania do Galaxy AI języka rosyjskiego. Obecna sytuacja na świecie pokazuje, że raczej nie chcemy się rusyfikować. Nie powinniśmy również wspierać nowych technologii w tym języku, ale najwyraźniej Samsung ma inne zdanie niż ja. Inwestowanie w rozwój Galaxy AI będzie rosło, ponieważ jeszcze w tym roku producent zamierza urozmaicić swoją językową bibliotekę o język rumuński, turecki, holenderski i szwedzki. Oprócz tego pojawi się także tradycyjny chiński i europejski portugalski.

Samsung zapewnia, że Galaxy AI otrzyma więcej języków

Wieści o długofalowych działaniach w zakresie zwiększania ilości języków idą z samej góry. TM Roh, prezes i dyrektor Mobile eXperience Business w firmie Samsung Elektronika wskazuje, że producent nie spocznie na laurach i urządzenia będą stopniowo rozwijane pod kątem poprawy obszaru komunikacji. Najnowsze aktualizacje z językami i dialektami na pewno będą dostępne do pobrania jako pakiety językowe w smartfonach z serii Galaxy S24 , Galaxy S23 , Galaxy S23 FE, Galaxy Z Flip 5 i Galaxy Tab S9. Wśród wymienionych modeli brakuje modelu Fold 5 co może wskazywać na zwykłą pomyłkę. Już teraz klienci w Polsce dostali Galaxy AI na te smartfony.

Źródło: Samsung

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!