Samsung ma sposób na bezpieczniejsze karty płatnicze

Samsung karta płatnicza

Kwestia bezpieczeństwa kart płatniczych wciąż budzi wśród wielu osób wiele wątpliwości. Samsung zaprezentował nam sposób jak wydawcy plastików mogą o nią zadbać.

Nowy chip dla kart płatniczych

Samsung pokazał nowy chip z czytnikiem linii papilarnych, który ma być wykorzystywany w biometrycznych kartach płatniczych. Wcześniej widzieliśmy już tego typu rozwiązania, ale koreański producent zapewnia, że jego jest nowatorskie. Chodzi bowiem o to, że w ramach jednego układu scalonego jest możliwy odczyt informacji biometrycznych z wykorzystaniem czujnika odcisków palców, przechowywanie i uwierzytelnianie zaszyfrowanych danych oraz ich analiza i przetwarzanie. Te trzy funkcje, zintegrowane w jednym chipie układu mają umożliwić producentom kart zbliżeniowych zmniejszenie liczby potrzebnych komponentów, a także optymalizację procesów związanych z produkcją biometrycznych kart płatniczych.

karta płatnicza samsung

Jak podaje Samsung, zastosowanie nowego układu scalonego w biometrycznych kartach płatniczych to szansa na szybsze i bezpieczniejsze transakcje. Uwierzytelnienie biometryczne sprawia, że PIN wprowadzany na klawiaturze nie jest potrzebny. Takie rozwiązanie zapobiega również nieuczciwym transakcjom dokonanym przy użyciu zgubionych lub skradzionych kart, ponieważ tożsamość posiadacza karty weryfikowana jest za pomocą jego unikalnego odcisku palca.

Nowe rozwiązanie posiada certyfikaty EMVCo i Common Criteria Evaluation Assurance Level (CC EAL) 6+. Działa także zgodnie z najnowszymi specyfikacjami Mastercard Biometric Evaluation Plan Summary (BEPS) dla biometrycznych kart płatniczych.

Źródło: samsung.com, cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!