Samsung Galaxy A8s przestał być tajemnicą

samsung galaxy a8s
Galaxy A8s

W ciągu ostatnich miesięcy zauważyłem, że producenci przestali się przejmować wyciekami informacji na temat ich nowych urządzeń. Nie pamiętam chyba żadnego tegorocznego modelu, o którym nie wiedzielibyśmy prawie wszystkiego już przed premierą. Nie inaczej jest także w przypadku nadchodzącego smartfona Samsung Galaxy A8s.

Infinity-O i specyfikacja Samsung Galaxy A8s

Nadchodzący średniopółkowiec Samsunga ma być przedsmakiem tego, czego spodziewać się możemy po zaplanowanych na przyszły rok flagowcach z serii Galaxy S10. Podczas premiery modeli Galaxy A9s oraz A6s, producent zapowiedział, że Samsung Galaxy A8s zadebiutuje z niezwykłym wyświetlaczem. Najprawdopodobniej chodzi tutaj o pozbycie się notcha, na rzecz dziurki w wyświetlaczu, która pojawi się także w nadchodzącym Huawei Nova 4.

Infinity-O to nazwa nowego stylu, który może w kilku nowych telefonach zastąpić notcha i grubsze ramki nad wyświetlaczem. Plotki sugerują, że Samsung Galaxy A8s, o którym mowa w tym wpisie, dostanie właśnie tego typu ekran wyprodukowany przez BOE, którego przekątna wynieść ma 6,39 cali.

samsung galaxy a8s

O ile notch mi nie przeszkadza, o tyle jestem naprawdę ciekaw, jak w praktyce sprawdzi się dziura w wyświetlaczu. Czy nie będzie to psuło wyświetlanych treści? I jak obsługować takie rozwiązanie wspierać będzie sam system. No cóż, zobaczymy już niedługo!

Jeśli chodzi o dalsze elementy specyfikacji, to sercem nowego Samsunga ma być układ Snapdragon 710, wspierany przez 6 GB RAMu LPDDR4. Na pliki użytkownika przygotowane będzie 128 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością rozszerzenia jej kartą MicroSD o maksymalnie 512 GB. Całość zasilana będzie baterią o pojemności 3400 mAh.

Na plecki natomiast trafi potrójny aparat, co patrząc na aktualne trendy jakoś mnie nie dziwi. Nie ma szczegółów o tym, jakiego typu będą to czujniki, a jedyna informacja dotyczy tego, że będą miały 25 Mpix, 5 Mpix oraz 10 Mpix. Na froncie znaleźć się ma natomiast aparat 24 Mpix (taki sam, jak w Galaxy A7) i umieszczony będzie w dziurce pod wyświetlaczem (o średnicy 6,7 mm).

Wymiary Samsunga Galaxy A8s wynieść mają 159,11 x 74,88 x 7,38 mm, a jego premiera prawdopodobnie odbędzie się w styczniu 2019 roku. Niestety nigdzie nie pojawiły się żadne informacje na temat jego ceny, jednak osobiście stawiałbym na coś zbliżonego do Galaxy A9, czyli około 2000 zł.

Co myślicie na temat nadchodzącego telefonu Samsunga? Jak widzicie taką specyfikację w połączeniu z prawdopodobną ceną?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!