Samsung Galaxy A90 bez notcha? To może być prawda!

Samsung S10

Jak dobrze wiecie, notch działał na rynku telefonów jak wirus. Szybko się rozprzestrzenił, jest niemalże w każdym telefonie, niezależnie od półki cenowej. Spora ilość krytyki jaka na niego spadła, dała do myślenia producentom. Pojawiające się rozwiązania na rynku dążą do eliminacji wcięć w ekranie. Prawdopodobnie jedno z nich zaoferuje nam Samsung Galaxy A90.

Jedna z alternatyw dla notcha

Samsung jak na ten moment ma sporo pracy. Zarówno seria S10 jak i A wymagają przygotowań i odpowiednich kroków. Z racji tego, że stracili oni nieco wpływów na ryku chińskim, seria A będzie przeznaczona właśnie na tamtejszy rynek. Jeśli wierzyć spekulacjom, Samsung Galaxy A90 ma być najlepszym smartfonem z tej serii w tym roku.

Fakt braku notcha w tym telefonie spowodował, że dla @IceUniverse Samsung Galaxy A90 może być telefonem idealnym. Jeśli jednak nie będzie on miał wcięcia w ekranie, to jakie rozwiązanie zastosowano? Może firma uznała, że już jest niepotrzebny? Nic z tych rzeczy.

 

Nikogo nie zdziwi informacja o tym, że A90 wyposażony będzie w wysuwany aparat. Zatem trend notcha, który wprowadził iPhone, odchodzi powoli do lamusa, skoro już nawet Samsung planuje się go pozbyć. Jedni wolą wcięcie w ekranie na kształt kropli wody, inni natomiast wolą rozsuwane mechanizmy czy wysuwające się aparaty.

Pierwszymi, którzy zdecydowali się na takie zagranie było OPPO w modelu Finx X, oraz Vivo NEX, który miał wysuwany jedynie aparat. Dziś takie rozwiązania są już znacznie bardziej popularne i nawet średniaki zaczynają ograniczać marnowanie przedniego panelu na notcha.

Głośno mówi się o Vivo V15 Pro, który ma mieć potrójny aparat i mechaniczny system rozsuwania. Również modele od OPPO, które pojawią się w tym roku, mają kontynuować takie zabiegi stylistyczno technologiczne.

Zobacz też: Samsung prezentuje pamięć eUFS o pojemności 1TB i Galaxy S10 raczej ją dostanie!

Krok po kroku, aby eliminować notcha

Samsung Galaxy S10 oferował będzie nie tyle wcięcia w ekranie, co dziurki na przedni aparat. Wydaje się zatem, że dość subtelnie chcą zahaczyć o możliwe rozwiązania i może sprawdzić, co na to opinia.

Samsung Galaxy A90 bez notcha? To może być prawda!

Model o nazwach kodowych SM-A905F prawdopodobnie oferować będzie 128 GB pamięci wbudowanej a także 6 bądź 8 GB RAMu. Wielu szczegółów na ten moment nie mamy. Dodać można, że prawdopodobnie dostępny będzie w trzech kolorach – czarnym, złotym i srebrnym.

Spodziewać się można tego, że Samsung potwierdzi takie rozwiązania przed wprowadzeniem Galaxy A90. Poczekamy, zobaczymy,

Podoba wam się takie podejście do Samsunga Galaxy A90?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!