Samsung Galaxy A91 na renderach. Znamy wygląd i specyfikację nadchodzącego modelu

Samsung Galaxy A91 na renderach. Znamy wygląd i specyfikację nadchodzącego modelu

Już od dłuższego czasu wiemy, że Samsung pracuje nad modelem Galaxy S10 Lite, który na niektórych rynkach, w tym także w Europie pojawi się jako Galaxy A91. Na temat jego specyfikacji i wyglądu nie wiedzieliśmy dotychczas zbyt wiele, ale właśnie do sieci wyciekły informacje na ten temat, dlatego zobaczcie sami, co będzie oferować Galaxy A91. 

Samsung Galaxy A91

Pod tym względem smartfon Samsunga będzie nawiązywać do innych modeli z serii A, ale przede wszystkim podobieństwa można zauważyć względem tegorocznych modeli z serii Note. Galaxy A91 ma być wyposażony w duży, 6,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+, proporcjach 19,5:9 oraz umieszczonym centralnie w górnej części otworem na kamerkę do selfie. Prawdopodobnie będzie się ona cechować rozdzielczością 32 Mpx. Co ciekawe, na renderach niewidoczny jest czytnik linii papilarnych, co może oznaczać, że zostanie on zintegrowany z wyświetlaczem. Sama bryła jest zdecydowanie bardziej prostokątna niż w innych smartfonach Samsunga z serii A. 

Tylny panel będzie skrywać cztery obiektywy: główny 48 Mpx, szerokokątny 8 Mpx lub 12 Mpx, teleobiektyw 5 Mpx oraz obiektyw peryskopowy. Na prawej krawędzi znajdzie się przycisk zasilania oraz przycisk regulacji głośności, dolna krawędź skrywać będzie natomiast port USB typu C i pojedynczy głośnik multimedialny. Całość ma mieć wymiary 162,4×75,6×8,1 mm. 

Zobacz też: Samsung ma pracować nad dwoma nowymi składanymi smartfonami

Sercem Galaxy A91 może zostać Qualcomm Snapdragon 855, który składa się z 1 rdzenia Kryo Gold o maksymalnym taktowaniu na poziomie 2.84 GHz + 3 rdzeni Kryo Gold o taktowaniu 2.42 GHz oraz 4 energooszczędnych rdzeni Kryo Silver o taktowaniu 1.78 GHz. Za działanie gier w tym przypadku dba układ graficzny Adreno 640. SoC będzie wspierany przez 8 GB pamięci RAM, a na dane użytkownika będzie przeznaczone 128 GB pamięci wbudowanej. Mówi się, że jeden z wariantów Galaxy A91 będzie obsługiwać także łączność 5G. Smartfon pracować ma pod kontrolą najnowszego Androida 10, a za magazynowanie energii odpowiadać ma akumulator o pojemności 4500 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 45 W. 

Samsung Galaxy A91 prawdopodobnie zostanie zaprezentowany wraz z Galaxy S10 Lite, który ma zadebiutować na rynku na przełomie grudnia i stycznia. Na ten moment nie znamy ceny tego modelu, ale może się to zmienić w najbliższym czasie. 

Co uważacie o tym model? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!