Samsung ma pracować nad dwoma nowymi składanymi smartfonami

Samsung ma pracować nad dwoma nowymi składanymi smartfonami

Po wielu problemach i kilkukrotnym przekładaniu premiery Samsung Galaxy Fold w końcu trafił na rynek. Oczywiście nie jest to smartfon dla każdego, a jego cena potrafi wywołać zawrót głowy, ale to nie oznacza, że koreański gigant porzuci pracę nad urządzeniami wykorzystującymi elastyczne wyświetlacze. W 2020 roku mamy zobaczyć aż dwa smartfony tego typu!

Samsung wierzy w składane smartfony

Po co komu składnego smartfony? Tak naprawdę technologia ta miała dać nam, użytkownikom, urządzenia z jeszcze większymi ekranami, które jednocześnie będą zamknięte w mniejszej obudowie. I chociaż Galaxy Fold jest zdecydowanie grubszy niż tradycyjne telefony to, przynajmniej moim zdaniem, Samsungowi udało się spełnić swoje założenia. W roku 2020 na rynek mają trafić aż dwa nowe smartfony wykorzystujące elastyczne wyświetlacze. Pierwszym z nich ma być bezpośredni następca Galaxy Folda. Sprzęt ten ma wyglądać podobnie do swojego poprzednika i nadal korzystać z zawiasu.

Jednocześnie, po licznych problemach z Galaxy Foldem, koreański gigant powinien doskonale wiedzieć jak zaprojektować zawiasy umożliwiające składanie wyświetlacza tak, aby te były odporne na trudy stawiane każdego dnia przez użytkownika. Bardzo możliwe, że smartfon ten zadebiutuje już w lutym przyszłego roku razem z serią Galaxy S11. Jednocześnie sprzęt ten ma być zdecydowanie tańszy niż Galaxy Fold, a jego cena powinna wynosić mniej niż 1000 dolarów. Powód tej decyzji jest niezwykle prosty – Samsung chce, aby składane smartfony stały się popularniejsze, a obniżenie ceny może się do tego znacząco przyczynić.

Samsung ma pracować nad dwoma nowymi składanymi smartfonami
Czy właśnie tak będzie wyglądać jeden z przyszłorocznych składanych smartfonów Samsunga?

Zobacz także: Samsung Galaxy S11 ma otrzymać specjalny sensor do zdjęć nocnych

Drugi z składanych telefonów jest owiany dużo większą tajemnicą. Plotki mówią, że może to być coś, co swoim wyglądem będzie przypominać niedawno zaprezentowaną Motorolę RAZR. Niemniej jednak nie zostało to w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta, a co za tym idzie musimy informacje te traktować z lekkim przymrużeniem oka. Bez wątpienia jednak na drugiego składaka koreańskiego giganta będziemy musieli poczekać dłuższą chwilę.

Na zdjęciu głównym znajduje się Samsung Galaxy Fold.

Co myślicie o składanych smartfonach? Czy waszym zdaniem właśnie tak wygląda przyszłość rynku mobilnego? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!