Samsung Galaxy Buds3 Pro i Galaxy Buds 3 oficjalnie debiutują na rynku!

Samsung Galaxy Buds3 i Galaxy Buds3 Pro oficjalnie
fot. ROOTBLOG

Poza składanymi smartfonami oraz nowymi zegarkami, Samsung oficjalnie wprowadził do oferty także bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds3 Pro oraz Galaxy Buds3. Warto zauważyć, że nowe słuchawki zdecydowanie różnią się od poprzednich generacji. Co zatem oferują?

Samsung Galaxy Buds3 i Galaxy Buds3 Pro

Tańsze z zaprezentowanych słuchawek całkowicie zrywają z designem znanym z poprzednich generacji. Wprowadzona nowość to słuchawki douszne, a nie dokanałowe jak do tej pory, więc nie posiadają one gumek. Słuchawki wyposażone zostały w 1-drożny głośnik z 11 mm przetwornikiem dynamicznym oraz pojedynczy wzmacniacz. Galaxy Buds3 Pro posiadają natomiast dokanałową konstrukcję oraz oferują 2-drożny głośnik z 10,5 przetwornikiem dynamicznym i 6,1 mm przetwornikiem planarnym. 

Co ciekawe, cała seria Galaxy Buds3 dzięki Galaxy AI wprowadza nowe możliwości komunikowania się. Uczestnicząc w zajęciach prowadzonych w języku obcym, w Galaxy Z Fold6 lub Galaxy Z Flip6 można włączyć funkcję tłumacza w trybie słuchania przez Buds3. Tłumaczenie mowy trafia bezpośrednio do słuchawek, co minimalizuje trudności językowe w nauce. Ponadto wypowiedzenie dwóch słów polecenia umożliwia sterowanie takimi funkcjami, jak odtwarzanie i zatrzymywanie muzyki bez dotykania słuchawek lub telefonu. Dźwięk może być inteligentnie optymalizowany w każdym środowisku, a czujniki mikrofonowe w słuchawkach analizują w czasie rzeczywistym dźwięk emitowany przez nie same oraz pochodzący z zewnątrz, by poprawić jakość dźwięku aktywną redukcją szumu (ANC), adaptacyjną aktywną korekcją szumu (AANC) i inteligentną korekcją dźwięków (EQ). Podczas słuchania muzyki słuchawki analizują rodzaje i natężenia dźwięków w otoczeniu i automatycznie dostosowują jej głośność przy wykorzystaniu funkcji adaptacyjnej eliminacji zakłóceń, wykrywania sygnału alarmowego i wykrywania głosu.  

Samsung Galaxy Buds3 oficjalnie
fot. ROOTBLOG

Warto wspomnieć, że tłumaczenie głosu działa tylko w słuchawkach Buds połączonych ze smartfonem Samsung Galaxy. Same słuchawki nie mają funkcji tłumacza. W razie braku słuchawek, tłumaczenie jest wyświetlane w smartfonie. Niektóre języki mogą wymagać pobrania pakietu językowego. Dostępność usług może zależeć od języka, kraju, regionu lub dystrybutora. Urządzenia Samsung Galaxy mogą potrzebować najnowszej wersji oprogramowania, by efektywnie korzystać z Galaxy AI.

Galaxy Buds 3 Pro posiadają technologię Ultra High Quality Audio, która obsługuje podwójną częstotliwość próbkowania za pomocą kodeka SSC, dzięki czemu można słuchać dźwięku o wysokiej rozdzielczości z dowolnego źródła. Co ciekawe, dzięki wstępnie wytrenowanemu modelowi opartemu na uczeniu maszynowym, seria Galaxy Buds3 potrafi teraz przywrócić oryginalny głos mówiącego w różnych środowiskach akustycznych, zapewniając jednocześnie bogate i naturalne rozmowy – podobne do wysokiej jakości rozmów w smartfonach – dzięki funkcji połączeń super-szerokopasmowych. 

Pełna specyfikacja techniczna Galaxy Buds3 oraz Galaxy Buds3 Pro

Galaxy Buds3Galaxy Buds3 Pro
Głośnik1-drożny: przetwornik dynamiczny 11 mmUlepszony 2-drożny: dynamiczny 10,5 mm + planarny 6,1 mm
Mikrofon3 mikrofony + czujnik głosu (VPU)3 mikrofony + czujnik głosu (VPU)
Jakość dźwięku UHQ
24-bitowy dźwięk Hi-Fi
Dźwięk 360 z Direct Multi-Channel
UHQ
24-bitowy dźwięk Hi-Fi
Dźwięk 360 z Direct Multi-Channel
Aktywne tłumienie zakłóceń (ANC) i tło akustyczneANCANC
Tło akustyczne
Wykrywanie głosu
Pojemność akumulatorówSłuchawki: 48 mAh
Etui ładujące: 515 mAh

Słuchawki: 53 mAh
Etui ładujące: 515 mAh
 
Czas działaniaDo 5 godzin / całkowity czas do 24 godzin (z ANC)
Do 6 godzin / całkowity czas do 30 godzin (bez ANC)
Do 6 godzin / całkowity czas do 26 godzin (z ANC)
Do 7 godzin / całkowity czas do 30 godzin (bez ANC)
Czas rozmowyDo 3,5 godziny / całkowity czas do 18 godzin (z ANC)
Do 4 godzin / całkowity czas do 20 godzin
(bez ANC)
Do 4,5 godziny / całkowity czas do 20 godzin
(Z ANC)
Do 5 godzin / całkowity czas do 22 godzin
(bez ANC)
ŁącznośćBluetooth 5.4, Auto Switch
Kodeki: SSC (Samsung Seamless Codec) HiFi, SSC UHQ (autorski firmy Samsung), AAC, SBC
Bluetooth 5.4, Auto Switch
Kodeki: SSC (Samsung Seamless Codec) HiFi, SSC UHQ (autorski firmy Samsung), AAC, SBC
CzujnikiCzujnik głosu (VPU), czujnik dotyku i siły (Swipe), czujnik krótkiej podczerwieni (SWIR), przyspieszeniomierz, czujnik HallaCzujnik głosu (VPU), czujnik dotyku i siły (Swipe), czujnik krótkiej podczerwieni (SWIR), przyspieszeniomierz, czujnik Halla
WodoodpornośćIP57*
* Tylko słuchawki
IP57*
* Tylko słuchawki
KolorySrebrny (Silver), biały (White)Srebrny (Silver), biały (White)
WymiarySłuchawka: 18,1 x 20,4 x 31,9 mm
Etui ładujące: 58,9 x 48,7 x 24,4 mm
Słuchawka: 18,1 x 19,8 x 33,2 mm
Etui ładujące: 58,9 x 48,7 x 24,4 mm
WagaSłuchawka: 4,7 g
Etui ładujące: 46,5 g
Słuchawka: 5,4 g
Etui ładujące: 46,5 g

Ceny i dostępność

Samsung Galaxy Buds3 wycenione zostały w Polsce na 749 złotych, natomiast model z dopiskiem „Pro” to wydatek rzędu 1029 złotych. Słuchawki z najnowszej serii Galaxy Buds3 dostępne są w przedsprzedaży od 10 do 23 lipca ze zwrotem 200 PLN przy zakupie modelu Galaxy Buds3 lub 300 PLN przy zakupie Galaxy Buds3 Pro. Dodatkowo, kupując w przedsprzedaży Galaxy Buds3 i Buds3 Pro w prezencie otrzymać można etui Clip Case z karabińczykiem. Więcej szczegółów na temat przedsprzedażowych ofert na zakup słuchawek Galaxy Buds3 i Buds3 Pro można znaleźć na stronie.

Źródło: Samsung

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!