Samsung Galaxy M40 zadebiutuje 11 czerwca. Kolejny smartfon z dziurą w ekranie trafi na rynek

samsung galaxy m40

Dziura w ekranie ma zarówno swoich przeciwników jak i zwolenników. Jedno jest pewne – Samsung na tyle polubił to rozwiązanie, że wykorzystuje je w praktycznie każdym swoim nowych smartfonie. Teraz wielkimi krokami zbliża się premiera modelu oznaczonego jako Galaxy M40!

Nowy średniak Samsunga

Ostatnie tygodnie przyniosły nam wręcz ogrom smartfonów ze średniej półki cenowej. Czy to dobrze? Z jednej strony użytkownicy mają możliwość wyboru, a z drugiej osoby nie interesujące się rynkiem mobilnym mogą czuć się zagubione wśród tak dużej liczby urządzeń. Już 11 czerwca na rynek ma trafić kolejny średniak. Tym razem będzie to telefon Samsunga, a dokładnie model oznaczony jako Galaxy M40. Smartfon ten ma otrzymać ekran typu AMOLED o nieznanej na tę chwilę przekątnej z otworem w lewym górnym rogu.

samsung galaxy m40

Za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 675. Jednostka ta w połączeniu z 6 GB RAM-u powinna zapewnić wydajność, która w zupełności wystarczy większości przeciętnych użytkowników. Na pliki będzie przeznaczone natomiast 128 GB pamięci wewnętrznej. Identyczną specyfikację znajdziemy w dostępnym na polskim rynku Galaxy A70. Pamiętajmy o tym, że seria Galaxy M przeznaczona jest przede wszystkim na rynek Indii, a co za tym idzie bardzo możliwe, że nadchodzący smartfon koreańskiego giganta nigdy nie zadebiutuje na rynku globalnym.

Zobacz także: Samsung Galaxy Note 10 na nowych renderach. Na rynek ma trafić więcej wersji tego urządzenia!

Na pleckach urządzenia znajdziemy trzy aparaty. Najprawdopodobniej oprócz oczka głównego umiejscowiono tam także obiektyw superszerokokątny oraz obiektyw odpowiedzialny za efekt rozmycia. Całość ma działać dzięki baterii o pojemności 5000 mAh wspierającej szybkie ładowanie o mocy 15 W. Oczywiście nie zabraknie 4G LTE, Wi-Fi, Bluetooth 5.0 czy portu USB typu C. Niestety, Samsung Galaxy A40 najprawdopodobniej zostanie pozbawiony tradycyjnego złącza słuchawkowego. Według plotek urządzenie ma zostać wycenione na 20 000 rupii indyjskich czyli około 1100 zł. Pełną specyfikację poznamy już podczas oficjalnej premiery czyli 11 czerwca tego roku!

Co myślicie o specyfikacji Samsunga Galaxy M40? Jesteście fanami dziury w ekranie? A może wolicie notcha? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!