W sieci pojawiają się kolejne szczegóły dotyczące smartfonów z serii Galaxy S10. Najnowsze doniesienia mówią, że wszystkie urządzenia z tej rodziny otrzymają bezprzewodowe ładowanie zwrotne.

Samsung Powershare

Większość z informacji na temat serii smartfonów Samsunga Galaxy S10 jest możemy uznać za plotki, ale musimy pamiętać, że w każdej plotce znajdziemy ziarenko prawdy. Biorąc pod uwagę przecieki dotyczące najnowszych urządzeń koreańskiego giganta te wydają się wyjątkowo prawdopodobne. I to zarówno dotyczące specyfikacji jak i ceny. Funkcja bezprzewodowego ładowania zwrotnego pojawiła się już w Huawei Mate 20 Pro. Dzięki niej nie tylko naładujemy nasz telefon za pomocą ładowarki czy powerbanku wspierającego bezprzewodowe ładowanie, ale także możemy naładować inne urządzenie lub smartfona znajomego, który wspiera tą technologię.

samsung galaxy s10 plus

Rozwiązanie to wspierać będzie Qi, ale nadal nie wiemy jak szybkie będzie to ładowanie. Bezprzewodowe ładowanie zwrotne ma pojawić się w modelach Galaxy S10 Lite, Galaxy S10, Galaxy S10+ oraz w specjalnej limitowanej edycji wspierającej 5G. Niestety, ale nadal nie wiemy jaką pojemność będą mieć baterie. Najnowsze smartfony koreańskiego giganta będą posiadać spore wyświetlacze (5,8, 6,1 lub 6,4 cala w zależności od wersji), a co za tym idzie sami użytkownicy oczekują sporego ogniwa, które zapewni nam długie czasy pracy na jednym ładowaniu.

Premiera już na MWC 2019

galaxy s10

Wszystko wskazuje na to, że nowe Samsungi zobaczymy przed samymi targami Mobile World Congress odbywającymi się w dniach 25-28 luty 2019 roku w Barcelonie. Prawdopodobną datą jest 20 lutego, ale musimy poczekać na oficjalne potwierdzenie ze strony koreańskiego producenta. Sprzedaż Samsunga Galaxy S10 Lite, Galaxy S10 oraz Galaxy S10+ ma rozpocząć się 8 marca przyszłego roku. Limitowana edycja wspierająca 5G powinna pojawić się jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Miejmy nadzieję, że pełne specyfikacje i dokładne ceny już niedługo zostaną ujawnione światu. Jedno jest pewne – tanio nie będzie. Czy wraz z wysoką ceną będzie iść jakość wykonania czy wydajność? Czas pokaże!

 

Co myślicie o przyszłorocznych smartfonach Samsunga? Czy funkcja bezprzewodowego ładowania zwrotnego jest waszym zdaniem użytecznym rozwiązaniem? Zapraszamy do dyskusji!