Samsung Galaxy S11 może być składanym telefonem. Nowy trend nadciąga wielkimi krokami?

Samsung Galaxy S11 może być składanym telefonem. Nowy trend nadciąga wielkimi krokami?

Pierwsze składane smartfony zostały zaprezentowane jakiś czas temu, ale tak naprawdę nadal nie trafiły one do regularnej sprzedaży. Teraz w sieci pojawiły się informacje o nowym patencie Samsunga, który dotyczy oczywiście telefonu z elastycznym wyświetlaczem. Czy właśnie tak będzie wyglądać przyszłoroczny flagowiec koreańskiego giganta?

Składane telefony staną się ogólnodostępne?

Na tę chwilę składane smartfony są tak naprawdę ciekawostką. I chociaż jest to coś ciekawego i innowacyjnego to niewiele użytkowników będzie chciało nabyć telefon za prawie 10000 zł. Samsung zaliczył pewnego rodzaju falstart z Galaxy Foldem. Sam CEO koreańskiej firmy przyznał, że model ten nie był w pełni dopracowany zanim trafił na rynek. Oczywiście teraz trwają pracę nad poprawą wszystkich wad i ponownym debiutem na rynku, ale nie wiem czy użytkownicy zaufają Samsungowi. Wszystko wskazuje jednak na to, że koreański gigant nie zamierza porzucić składanych smartfonów i nadal wierzy w to rozwiązanie.

Patent, który dopiero teraz znalazł się w sieci został złożony przez Samsunga pod koniec 2018 roku. Następnie pod koniec maja 2019 roku został on zatwierdzony. W wniosku patentowym nie zabrakło grafik mających prezentować wygląd urządzenia korzystającego z tego rozwiązania. Momentalnie po pojawieniu się patentu w sieci zostały stworzone pierwsze rendery mające prezentować wygląd Samsunga Galaxy S11. Oczywiście musimy traktować je z przymrużeniem oka, ale bez wątpienia tak wyglądający flagowiec koreańskiego giganta byłby czymś co zmieniłoby rynek smartfonów na dobre. Ciężko jednak powiedzieć jak dokładnie miałby działać mechanizm wykorzystujący elastyczny wyświetlacz. Grafiki znajdujące się we wniosku patentowym mogą sugerować, że będzie on rozwijany w jedną ze stron, ale na tę chwilę niczego nie możemy być pewni.

Samsung Galaxy S11 może być składanym telefonem. Nowy trend nadciąga wielkimi krokami?

Zobacz także: Krótka zapowiedź Samsunga Galaxy Note 10 pojawiła się w sieci

Jeśli wszechobecne plotki się potwierdzą to będziemy świadkami bardzo ciekawej rzeczy na rynku urządzeń mobilnych – składane telefony staną się czymś ogólnodostępnym. Oczywiście flagowce to nadal sprzęt, którego nie kupimy za niewielką cenę, ale bardzo możliwe, że Samsung patentując nowe rozwiązanie będzie w stanie zaoferować nam, użytkownikom, coś w stylu Galaxy Folda w zdecydowanie niższej cenie. Miejmy nadzieję, że tym razem koreański gigant dopracował wszystko do perfekcji i nie zaliczy kolejnego falstartu. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o tak wyglądającym smartfonie Samsunga? Czy waszym zdaniem składane telefony mają sens? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!