Samsung Galaxy Tab S5 znaleziony w Geekbench. Mocny tablet koreańskiego giganta nadchodzi!

samsung galaxy tab s5

Według ostatnich plotek razem z trzema wersjami Galaxy Note 10 Samsung ma zaprezentować światu także zupełnie nowy tablet. Teraz urządzenie to zostało odnalezione w Geekbench. Galaxy Tab S5 zapowiada się naprawdę ciekawie!

Tablet z wydajnością prawdziwego flagowca

Samsung Galaxy Tab S5 zdobył w Geekbench 3506 punktów w teście jednego rdzenia oraz 9788 punktów w teście wielu rdzeni. Odnalezienie tabletu w bazie danych przyniosło nam sporo informacji na temat specyfikacji. Za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 855 czyli najmocniejsza jednostka mobilna w świecie Androida. Procesor ten ma być wspierany przez 6 GB RAM-u, a na pliki użytkownika najprawdopodobniej zostanie przeznaczone 128 GB pamięci wewnętrznej, którą będziemy mogli rozbudować przy pomocy kart pamięci microSD.

Zobacz także: Samsung planuje uniezależnić się od chińskich fabryk

Na froncie najprawdopodobniej znajdziemy prawie identyczny ekran co w Samsungu Galaxy Tab S5e. Tym samym będzie to wyświetlacz typu Super AMOLED o przekątnej 10,5 cala, rozdzielczości 2560 x 1600 oraz proporcjach 16:10. Różnicę ma być wsparcie dla rysika S Pen oraz znacząco zmniejszone ramki boczne. I tak jak w przypadku smartfonów rozumiem trend bezramkowców tak ciężko mi sobie wyobrazić korzystanie z tabletu posiadającego ekran zajmujący praktycznie cały front. Miejmy nadzieję, że Samsung nie będzie ślepo podążać za modą i stworzy urządzenie, z którego będzie się przede wszystkim wygodnie korzystać. Całość będzie działać pod kontrolą Androida 9 Pie wraz z nakładką One UI.

samsung galaxy tab s5 geekbench

Według ostatnich plotek premiera Samsunga Galaxy Note 10 ma odbyć się 10 sierpnia. Wtedy też na rynek ma trafić najnowszy tablet koreańskiego giganta. Najprawdopodobniej urządzenie pojawi się w dwóch wersjach – pozwalającej na łączenie się jedynie z Wi-Fi oraz takiej dodatkowo posiadającej modem LTE. Czy użytkownicy potrzebują tak mocnych tabletów z Androidem? Tego dowiemy się zapewne dopiero po poznaniu pierwszych wyników sprzedażowych. Pozostaje nam czekać na oficjalną premierę!

Co myślicie o takiej specyfikacji Samsunga Galaxy Tab S5? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!