Strona główna Aktualności Samsung Galaxy Watch Active 2 otrzyma funkcję EKG oraz wykrywania upadku

Samsung Galaxy Watch Active 2 otrzyma funkcję EKG oraz wykrywania upadku

-

Apple Watch serii czwartej był tak naprawdę przełomowym urządzeniem. To właśnie ten inteligentny zegarek giganta z Cupertino otrzymał funkcję EKG i teraz coraz to więcej producentów idzie w tym kierunku. Samsung nie chce pozostać w tyle za konkurencją i już pracuje nad nowym sprzętem!

Samsung Galaxy Watch Active 2

Wszystko wskazuje na to, że nowy smartwatch koreańskiego giganta zostanie zaprezentowany razem z Galaxy Note 10 oraz Galaxy Note 10+. Premiera tych smartfonów ma odbyć się już 7 sierpnia tego roku, a co za tym idzie do tego wydarzenia zostało już naprawdę niewiele czasu. Co nowego zatem znajdziemy w Galaxy Watch Active 2? Przede wszystkim nowością ma być możliwość rejestrowania elektrokardiogramu czyli EKG. Zegarek będzie sprawdzał czy nie występują jakiekolwiek nieprawidłowości i informował użytkownika kiedy powinien udać się do lekarza. Oczywiście musimy pamiętać o tym, że tego typu smartwatche nie są sprzętem medycznym i dokładność oferowanych przez nie pomiarów może odbiegać od dużo droższego i jednocześnie bardziej zaawansowanego sprzętu. Niemniej jednak jest to pewien sposób na kontrolowanie odchyleń pracy serca.

To jednak nie jedyna nowość. Drugim pomysłem, tak naprawdę także zaczerpniętym od Apple, jest czujnik odpowiedzialny za wykrywanie upadku. W momencie gdy osoba posiadająca na nadgarstku Galaxy Watch Active 2 upadnie zegarek ma zawibrować. Gdy posiadacz smartwatcha po wibracji nie naciśnie danego przycisku to urządzenie automatycznie zadzwoni do odpowiednich służb ratunkowych i poda im lokalizację. Oczywiście aby to działało musimy włożyć do zegarka kartę SIM (lub podpiąć eSIM – nadal nie wiemy na jakie rozwiązanie postawi Samsung).

Zobacz także: Samsung pozwany za swoje reklamy. Powodem informacje dotyczące wodoodporności telefonów

I trzeba przyznać, że takie funkcje w Galaxy Watch Active 2 mogą sprawić, że naprawdę sporo grono osób zainteresuje się jego zakupem. Nowości mogą jednak przyczynić się do znacznego wzrostu ceny samego urządzenia, ale to nie zostało na tę chwilę w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta, a co za tym idzie musimy uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i poczekać na oficjalną premierę.

Czekacie na premierę Samsung Galaxy Watch Active 2? Zapraszamy do dyskusji!

ŹródłoSamMobile

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej