Strona główna Aktualności Samsung Galaxy Watch Active - tak będzie nazywał się nowy zegarek Koreańczyków

Samsung Galaxy Watch Active – tak będzie nazywał się nowy zegarek Koreańczyków

-

Wygląd nowego inteligentnego zegarka Samsunga nie był już tajemnicą. Teraz jednak wiemy, że smartwatch koreańskiego giganta nie zostanie nazwany Galaxy Sport, tak jak wcześniej podejrzewano, a Galaxy Watch Active!

Nowa propozycja dla aktywnych

Samsung Galaxy Watch Active ma pracować na oprogramowaniu bazującym na systemie Tizen 4.0.0.3. Najnowsze informacje nie dotyczą jedynie nazwy urządzenia, ale także spore części jego specyfikacji. Sercem inteligentnego zegarka koreańskiego producenta ma być Eynos 9110. Sam ekran, najprawdopodobniej AMOLED, będzie mieć przekątną 1,3 cala, rozdzielczości 360×360 oraz 318 PPI. Nie zabraknie oczywiście modułu GPS, pulsometru, Bluetooth 4.2, Wi-Fi- LTE oraz mikrofonu z głośnikiem do prowadzenia rozmów. Samsung zadbał także o cały ogrom sensorów takich jak: akcelerometr, czujnik oświetlenia, barometr, czujnik grawitacyjny, żyroskop, krokomierz czy monitor snu.

samsung galaxy watch active 2

Galaxy Watch Active ma nie być następcą Galaxy Watch, a raczej czymś zupełnie nowym w kategorii zegarków sportowych. Smartwatch Samsunga ma otrzymać baterię o pojemności 230 mAh czyli o 70 mAh mniejszą niż w przypadku Samsunga Galaxy Sport. Jednak nie koniecznie musi to oznaczać krótszy czas pracy na jednym ładowaniu. Bardzo możliwe, że Samsung zrobił krok w przód w kwestii optymalizacji, a co za tym idzie Samsung Galaxy Watch Active może radzić sobie zdecydowanie lepiej z zarządzaniem energię niż jego poprzednicy. Sam wygląd zegarka po raz kolejny został potwierdzony kolejnymi renderami.

samsung galaxy watch active

Premiera urządzenia ma odbyć się 20 lutego. Wtedy też zobaczymy nowe Samsungi z serii Galaxy S10 oraz najprawdopodobniej pierwszy składany smartfon w portfolio koreańskiego giganta. Na tą chwilę największą zagadką pozostaje cena. Zapewne tanio nie będzie, ale miejmy nadzieję, że Samsung pozytywnie nas zaskoczy.

Co myślicie o Samsung Galaxy Watch Active? Ile waszym zdaniem może kosztować nowy inteligentny zegarek koreańskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji!

Kamil Kuźnik
Student Automatyki i Robotyki na AGH w Krakowie. Z technologią związany od najmłodszych lat. Fan szybkich smartfonów, ciekawych słuchawek i dobrego piwa.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej