Zegarki Samsunga z Wear OS już są! Oto seria Galaxy Watch4 (+Galaxy Buds2)

Samsung Galaxy Watch4

Wiele ludzi czekało na nową generację inteligentnych zegarków Samsunga. Powód był prosty – chodzi o rezygnację z systemu Tizen na rzecz Wear OS, który otwiera nam furtkę do wielu nowości. I tak oto mamy linię Galaxy Watch4. Ceny powinny się Wam spodobać!

Samsung Galaxy Watch4 i Watch4 Classic

Oczywiście największą zmianą jest system operacyjny. Zamiast już dobrze zakorzenionego Tizen mamy google’owski Wear OS, choć tutaj został on zmodyfikowany przez Samsunga. To daje nam dostęp do wielu ważnych rzeczy, w tym do płatności zbliżeniowych dzięki Google Pay oraz do chociażby YouTube Music. Samsung wiedział, że zmiana jest potrzebna, jednak zrobił to na własnych warunkach.

Samsung Galaxy Watch4

Ponadto mamy tutaj zestaw nowych czujników oraz pomiary EKG i BIA. Dla przypomnienia, BIA to pomiary mięśni szkieletowych, masy tłuszczowej, tkanki tłuszczowej, BMI oraz zawartości wody za pomocą mikroprądów wysyłanych do organizmu. Gigant zaznacza, że na rynku nie ma innego smartwatcha, który równocześnie oferowałby te pomiary. Producent mocno stawia na sport oraz monitorowanie swojego zdrowia, w tym snu. Chociażby podczas spania zegarek będzie sprawdzał czy chrapiemy oraz będzie mierzyć saturację krwi.

Galaxy Watch4 oferowany będzie w dwóch rozmiarach – 40 mm przekładające się na przekątną ekranu 1,2″ (waga: 25,9 g) i 44 mm dające przekątną 1,4″ (waga: 30,3 g). Mamy tutaj 1,5 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wbudowanej. Ponadto znalazł się cyfrowy pierścień oraz wzmocnione aluminium. całość ma zasilać ogniwo 247 mAh (w przypadku modelu 40 mm) lub 361 mAh (w przypadku modelu 44 mm), co ma dawać czas pracy na baterii do 40 godzin. Nie zabrakło dwóch przycisków.

Galaxy Watch4 Classic będzie dostępny w dwóch rozmiarach – 42 mm (przekątna 1,2″ i waga 46,5 g) oraz 46 mm (przekątna 1,4″ i waga 52 g). Zamiast cyfrowego, mamy tutaj fizyczny pierścień oraz również dwa przyciski. Podobnie jak w standardowym Galaxy Watch4, producent zaimplementował 1,5 GB RAM oraz 16 GB miejsca na dane. Całość zasila ogniwo 247 mAh (w modelu 42 mm) lub 361 mAh (w modelu 46 mm).

Samsung Galaxy Watch4 – ceny

Warto dodać, że każdy wariant zegarka dostępny będzie także w wersji LTE. Samsung Galaxy Watch4 kupimy w kolorach: Mystic Black, Mystic Silver i Mystic Bronze. a wersję Classic w czarnym i srebrnym. Ceny wyglądają następująco:

  • Galaxy Watch4 40 mm – 1169 PLN
  • Galaxy Watch4 44 mm – 1299 PLN
  • Galaxy Watch4 LTE 40 mm – 1399 PLN
  • Galaxy Watch4 LTE 44 mm – 1519 PLN
  • Galaxy Watch4 Classic 42 mm – 1649 PLN
  • Galaxy Watch4 Classic 46 mm – 1799 PLN
  • Galaxy Watch4 Classic 42 mm LTE – 1849 PLN
  • Galaxy Watch4 Classic 46 mm LTE – 1999 PLN

Jak widać, ceny wyglądają nieźle, zwłaszcza najtańsza opcja wygląda obiecująco.

Przedsprzedaż rozpocznie się już dzisiaj o 16:00. Ci, którzy z niej skorzystają, dostaną zwrot w wysokości 350 PLN (dla modelu Galaxy Watch4) lub 500 PLN (dla modelu Galaxy Watch4 Classic). Co ważne, zakupu należy dokonać do 26 sierpnia, a następnie zarejestrować go na stronie Samsunga do 10.09. Regularna sprzedaż rozpocznie się 27 sierpnia.

Samsung Galaxy Buds2, czyli nowe słuchawki bezprzewodowe

Samsung zaprezentował również nowe słuchawki Galaxy Buds2. Mają one ulepszoną funkcję aktywnej redukcji szumów ANC oraz kompletnie nowy test dopasowania słuchawek. Ponadto zastosowano technologię DNN rozróżniającą hałas, a słuchawki charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami i małą wagą.

Słuchawki Galaxy Buds2 mają grać nawet przez 7,5 godziny z wyłączonym ANC, a pudełko ten czas wydłuży do 28 godzin. Jeśli natomiast zdecydujemy się na redukcję szumów, to ten czas zmniejszy się kolejno – do 5 godzin i do 20 godzin. Nie zabrakło wsparcia dla szybkiego ładowania (w tym bezprzewodowego), gdzie zaledwie 5 minut pod prądem ma nam dać kolejne 60 minut odsłuchu (bez ANC). Słuchawki mają współpracować z zegarkiem Galaxy Watch oraz z aplikacją Galaxy Buds na komputery PC z Windowsem 10. Buds2 oferują Bluetooth 5.2 oraz kodeki: własnościowy Samsunga, AAC i SBC.

Samsung Galaxy Buds2

Samsung Galaxy Buds2 – ceny

Cena słuchawek Samsung Galaxy Buds2 jest jednolita i wynosi 650 złotych. Dostępne kolory to: grafitowy, biel, oliwka i lawenda. Przedsprzedaż sprzętu ruszy już dzisiaj o 16:00 i Ci, którzy z niej skorzystają gratisowo dostaną ładowarkę Wireless Charger Duo. Co ważne, zakupu należy dokonać do 26 sierpnia, a następnie zarejestrować go na stronie Samsunga do 10.09. Regularna sprzedaż rozpocznie się 27 sierpnia.

Źródło: własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!