Samsung Galaxy Z Flip 6 zauważony na benchmarku

Samsung Galaxy Z Flip5
Samsung Galaxy Z Flip5

Im bliżej premier konkretnych smartfonów, tym więcej informacji trafia do Internetu. Jesteśmy przed prezentacją naprawdę fajnych smartfonów, ale na tę lipcową firmy Samsung z pewnością czeka mnóstwo osób. Dziś fani koreańskich “składaków” mogą poznać nowe szczegóły dotyczące modelu Galaxy Z Flip 6. Cząstkowe informacje pokazują, że urządzenie będzie naprawdę interesujące.

Samsung Galaxy Z Flip 6 zauważony na benchmarku

O składanych smartfonach 6 generacji słyszeliśmy już różne przecieki. Kilka z nich wskazuje, że producent zaprezentuje swoim klientom budżetowe modele Z Fold 6 i Z Flip 6, ale dziś na benchmarkach pojawiło się kilka informacji odnośnie flagowej wersji. Co dokładnie poznaliśmy? Na pewno poznajemy kodową nazwę modelu, który powinien być oznaczony skrótem SM-F741U. Skupmy się jednak na cząstkowej specyfikacji. Na załączonych screenach widzimy, że producent umieści w nowym Galaxy Z Flip 6 procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Ta informacja potwierdza poprzednie plotki.

Oprócz tego widzimy, że urządzenie z pewnością zostanie wypuszczone w dwóch wariantach. Wersja z 8 GB pamięci oraz 12 GB RAM. Urządzenie ma posiadać na pokładzie Androida 14 i pracować z najnowszą nakładką One UI 6.1.1. Samsung Galaxy Z Flip 6 uzyskał 15050 punktów na benchmarku. Taki wynik jest bardzo podobny z urządzeniem Galaxy S24 Ultra. Śmiało można stwierdzić, że punktacja jest naprawdę dobra. Składany smartfon jest urządzeniem kompaktowym z mniejszym systemem chłodzenia niż w modelu Galaxy S24 Ultra a wynik jest praktycznie identyczny.

Samsung Galaxy Z Flip5
Samsung Galaxy Z Flip5

Warto też zaznaczyć, że poprzednie plotki wskazywały, że 6 generacja miała posiadać nieco większy wyświetlacz. Obecnie ta informacja nie została potwierdzona. Dane kompaktowego składaka są ciągle tajemnicą, ale dzisiejsze wieści z benchamarka możemy uznać 100% potwierdzenie, że Samsung Galaxy Z Flip 6 istnieje i być może już niedługo smartfon ujrzymy na dokładniejszych zdjęciach/renderach. Z doświadczenia wiem, że takie informacje nie będą długo tajemnicą, bo często sami producenci robią kontrolowane przecieki.

Źródło: Sammobile

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!