Samsung Galaxy Z Flip 6 z dużo starszym procesorem? Producent testuje takie rozwiązanie

Samsung Galaxy Z Flip 6

Ten rok jest pełen premier nowych technologii. Wielu producentów ma już zapełnione kalendarze. Wśród nich będą urządzenia Chińczyków, Amerykanów lub Koreańczyków. Na premierę tych ostatnich czeka wielu fanów. Samsung oprócz składanych smartfonów zapowiedział również smart obrączkę.

Samsung Galaxy Z Flip 6 będzie współpracować ze starszym procesorem?

Dość niepokojące informacje pojawiły się w bazie Geekbench. Zauważono bowiem, że Samsung do jednego z zapowiadanych flagowców, czyli model Z Flip 6 dodał procesor Snapdragon 8 Gen 2. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że jest to zeszłoroczny chip. Większość klientów może być mocno zniesmaczona, że producent w najnowszym smartfonie chce zastosować gorszy procesor. Zagłębiając się dalej w bazę możemy dostrzec także inną dodatkową informację. Okazuje się, model Samsung Galaxy Z Flip 6 o kodowej nazwie SM-F741U testowany jest także z innym procesorem, tym razem zdecydowanie nowszym: Snapdragon 8 Gen 3. Może to wskazywać na testowanie urządzeń i sprawdzanie wydajności urządzenia. Ponadto widzimy, że nowszy chip będzie pracował z pamięcią 8GB, zaś ten zeszłoroczny mimo starszej generacji otrzymałby współpracy 12 GB.

Samsung Galaxy Z Flip 6 z dużo starszym procesorem? Producent testuje takie rozwiązanie
Samsung Galaxy Z Flip 6 Geekbench

Testowane urządzenia pracują (kolejno) w porozumieniu z Androidem 14 uzyskując 1794 punkty na jednordzeniowej wersji procesora oraz 4486 punktów w teście wydajności procesora wielordzeniowego. Jest to o tyle ciekawe, że producent sprawdza wszelkie możliwości. Musimy pamiętać, że nowy Flip będzie posiadał sztuczną inteligencję, która może być bardziej rozbudowana. Zastosowanie Snapdragona 8 Gen 2 byłoby najrozsądniejszy rozwiązaniem, ponieważ ten procesor bardzo dobrze współpracuje z funkcjami Galaxy AI oferując przy tym dużą wydajność energetyczną. Chcąc umocnić działanie starszej wersji procesora producent do modelu Galaxy Z Flip 6 dodałby dodatkową pamięć, czyli 12 GB. Takiego działania nie możemy wykluczyć. Z drugiej strony wersja z większą ilością pamięci RAM może być ciekawą opcją. Dotychczas producent nie zaoferował jakiego Flipa z ilością większą niż 8 GB.

Źródło: Sammobile    

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!