Ta informacja ucieszy fanów modeli Samsung Galaxy Z Flip 6

Samsung Galaxy Z Flip5
Samsung Galaxy Z Flip5

Od nowoczesnych smartfonów wymaga się coraz więcej. Dotyczy to głównie specyfikacji, która musi się zmieniać, ponieważ wymaga tego rynek oraz sami klienci. Wszystko na to wskazuje, że koreański producent poszedł po rozum do głowy i nowy Samsung Galaxy Z Flip 6 otrzyma więcej pamięci RAM.

Nowy wariant smartfona Samsung Galaxy Z Flip 6

Sukcesywne zwiększanie pamięci RAM w smartfonach jest bardzo ważnym działaniem. Wymagają tego klienci oraz technologia, którą producent umieszcza wraz z nowymi urządzeniami. Samsung postanowił nieco zmienić swoje modele Flip, napędzając je dodatkową ilością RAM-u. Utwierdza nas w tym baza Geekbench, gdzie już wcześniej pojawiały się testy opcji modelu Samsung Galaxy Z Flip 6 z opcją 12 GB pamięci RAM. Teraz możemy być pewni, że producent wypuści taki wariant. Pierwotnie mówiło się, że będzie to wersja przeznaczona tylko na rynek USA, ale obecnie ta teoria nie jest już prawdopodobna. Należy tu zaznaczyć, że 12 GB pamięci RAM to pierwsza tak duża ilość pamięci dla modeli z rodziny Flip, która będzie dostępna także w opcji 8GB. Spodziewam się, że telefon dotrze na większość rynków, ponieważ taki wariant może być chętnie kupowany przez klientów. 

Samsung Galaxy Z Flip 6

Po pierwsze najnowszy Galaxy Z Flip 6 miałby otrzymać Snapdragon 8 Gen 3. Jest to ten sam procesor co w modelu S24 Ultra. Lepszym rozwiązaniem dla tego procesora byłaby opcja 12 GB RAM. Po drugie należy zauważyć, że Samsung wraz z 6 generacją popularnych składaków wprowadzi wiele nowości również w sektorze Galaxy AI. Po trzecie i w mojej ocenie najważniejsze – produkcja mniejszej wersji ze składanym ekranem tylko z wariantem 8 GB kompletnie nie będzie miała sensu. Oprócz tego istnieje domniemanie, że Samsung zapewni swoim flagowym wersjom Flip i Fold 6 siedmioletnie wsparcie aktualizacji.

Źródło: Sammobile  

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!