Samsung Galaxy Z Fold 6 zaprezentował swoje “wnętrze”

Samsung Galaxy Z Fold 6 zaprezentował swoje "wnętrze"

Wyczekiwanie na najgorętsze premiery smartfonów zawsze idzie w parze z różnymi domysłami, przeciekami informacji lub nawet plotkami. Są jednak źródła, które się nie mylą. Są to najczęściej bazy, w których wykonuje się testy urządzeń. Informacje z takich platform lubią wyciekać do Internetu.

Samsung Galaxy Z Fold 6 zdradził się w kwestii procesora

Wspomniana wyżej baza zdradza nam bardzo ważny szczegół dotyczący najnowszego składaka Koreańczyków. Według Geekbench Galaxy Z Fold 6 (możemy domniemać, że widoczna kodowa nazwa SM-F956U to jeden z modeli) urządzenie otrzyma SoC Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Muszę przyznać, że nie jestem zaskoczony, ponieważ rynek już dawno przypuszczał, że będzie to między innymi ten procesor. Muszę przyznać, że jestem nieco zaskoczony. Wciąż niewiele wiemy o koreańskiej wersji z procesorem Exynos. Zwykłe przypuszczenia nakazują wierzyć, że będą to układy Exynos 2300 lub Exynos 2200. Są to jedne z najnowszych chipsetów koreańskiej firmy. 

Samsung Galaxy Fold4
Samsung Galaxy Fold4

Czego jeszcze możemy być pewni? Testowana wersja z bazy miała 12 GB. Szczerze nie spodziewam się mniejszej wartości, a nawet zaryzykuje stwierdzenie, że w różnych wersjach może pojawić 16 GB wersja pamięci RAM. Jeśli producent odważy się wypuści na rynek tańszą wersję to możemy się spodziewać mniejszej pamięci. Wiadomo coś kosztem czegoś. Do opcji z tańszym egzemplarzem wrócimy przy okazji innych materiałów, ponieważ coś piszczy w trawie, że Samsung pracuje nad taką wersją.  

Samsung Galaxy Z Fold 6 zaprezentował swoje "wnętrze"

Przyglądając się screenowi z bazy Geekbench dowiadujemy się, że urządzenie o nazwie SM-F956U pracuje pod kontrolą Androida 14 ze wspomnianą już 12 GB wersją pamięci RAM. Wyniki, jakie telefon uzyskał w bazie to 1964 punktów (jeden rdzeń) oraz 6619 w przypadku kilku rdzeni. Jedno co wiemy na pewno to premiera. Ta już za niespełna 2 miesiące, ponieważ przypada na 10 lipca 2024 roku w Paryżu.

Źródło: Gsmarena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!