Samsung Galaxy Z Fold2 5G oficjalnie! To naprawdę imponujący składak

Samsung Galaxy Z Fold2 5G oficjalnie! To naprawdę imponujący składak

Dzisiaj odbyła się prezentacja Samsunga Galaxy Z Fold2 5G, czyli już trzeciej generacji składanego urządzenia Koreańczyków. Smartfon ten przede wszystkim miał naprawić błędy swojego poprzednika, który i tak był całkiem ciekawym sprzętem. Patrząc na opisy i specyfikację można uznać, ze Galaxy Z Fold2 to naprawdę świetny składak!

Samsung Galaxy Z Fold2 5G – specyfikacja

  • Wyświetlacze: główny o przekątnej 7,6 cala QXGA+ Dynamic AMOLED x2 (proporcje 22,5 :18) o rozdzielczości 2208 x 1768 pikseli; zewnętrzny o przekątnej 6,2 cala Super AMOLED (proporcje 25:9) o rozdzielczości 2260 x 816 pikseli;
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 865+;
  • Aparaty: główny 12 Mpx f/1.8, ultraszeroki 12 Mpx f/2.2, teleobiektyw 12 Mpx f/2.4;
  • Aparat przedni 10 Mpx f/2.2;
  • 12 gigabajtów pamięci RAM, 256 gigabajtów pamięci UFS 3.1 na pliki użytkownika;
  • Łączność dzięki 5G, Bluetooth 5.0, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac/ax;
  • Bateria o pojemności 4500 mAh;
  • Wymiary: rozłożony 159,2 x 128,2 x 6,9 mm; złożony 68,0 x 159,2 x 16,8 mm;
  • Waga: 282 g.
Samsung Galaxy Z Fold2 5G oficjalnie! To naprawdę imponujący składak

Samsung Galaxy Z Fold2 5G

To co może nas zaskoczyć to zwiększenie przekątnej wewnętrznego ekranu o 0,3 cala przy jednoczesnym zmniejszeniu samego urządzenia (i to o około 1 milimetr). Ponadto usunięto ogromny notch i zostawiono tylko niewielki otwór, w którym to znajduje się przednia kamerka. Pozostając w temacie wyświetlacza, warto wspomnieć o odświeżaniu 120 Hz, które powinno znacznie wpłynąć na wrażenia z użytkowania. Natomiast dzięki zmniejszonym ramkom, sprzęt wygląda o wiele nowocześniej.

Samsung Galaxy Z Fold2 5G oficjalnie! To naprawdę imponujący składak

Wartym uwagi jest nowy mechanizm CAM i zawiasy Hideaway. Dzięki temu sprzęt można postawić i korzystać w trybie Flex, gdzie możemy trzymać otwarty smartfon w zakresie od 75 do 115 stopni. Pozwala to na kompletnie nowe/inne korzystanie z Folda i to w o wiele wygodniejszej pozycji. Ponadto dodano specjalne funkcje i elementy oprogramowania, wykorzystujące tryb Flex. W szczelinie między korpusem a obudową zawiasu zastosowano specjalną technologię, która ma blokować cząsteczki kurzu i brudu. W systemie znalazły się również dodatki wykorzystujące tak wielki ekran – na wyróżnienie zasługuje funkcja Multi-Active Window, która pozwala na jednoczesne wyświetlanie kilku aplikacji. Poprawki poczyniono również w temacie aparatów.

Warto przeczytać: Wing to niedorzeczny wręcz smartfon od LG. Czy wyjątkowość usprawiedliwi jego cenę?

Samsung Galaxy Z Fold2 5G oficjalnie! To naprawdę imponujący składak

Samsung Galaxy Z Fold2 5G – cena

Finalnie otrzymujemy niezwykle dopracowany produkt, który jest nie tylko nowoczesny, ale zarazem funkcjonalny. Niestety, za taką przyjemność musimy całkiem sporo zapłacić. Od dzisiaj (to jest 1 września) do 17 września telefon dostępny jest w przedsprzedaży w cenie 8799 złotych. Smartfon dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – miedzianej i czarnej. Czy cena zmieni się po 17 września? Tego niestety nie wiemy, ale możliwe, że będzie nieco większa.

Jak się Wam podoba Galaxy Z Fold2 5G? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!