Czyżby Samsung miał już niedługo dodać do zegarków funkcje pomiarową dla cukrzyków?

Czyżby Samsung miał już niedługo dodać do zegarków funkcje pomiarową dla cukrzyków?

Z roku na rok będziemy świadkami nowych technologii w smartfonach, smartwatchach, tabletach oraz każdych innych urządzeniach. Zaskakującym rozwiązaniem, które może mieć premierę już w tym roku w zegarkach z serii Galaxy Watch 7 mogą być pomiary cukru we krwi. Czyżby mrzonka? Samsung działa na pełnych obrotach.

Seria Galaxy Watch 7 może w tym roku mocno zdominować rynek za sprawą nowego rozwiązania

Produkty koreańskiej marki potrafią zaskakiwać. Wszystko na to wskazuje, że teraz znowu to zrobią. Według nieoficjalnych doniesień oddziały firmy Samsung odpowiadające za zdrowie intensywnie pracują nad monitorowaniem poziomu cukru we krwi. Tak, dokładnie dobrze czytacie. Nowoczesna funkcja według przecieków miałaby zadebiutować w urządzeniach z serii Galaxy Watch 7, które mogą zostać zaprezentowane już 10 lipca w Paryżu na konferencji Samsung Galaxy Unpacked. Rozwiązanie może być hitem, ponieważ na chwilę obecną byłby to pierwszy “poważny” smartwatch mający tak ważną funkcję. Tak wiem, że Googlając można znaleźć inne zegarki, ale na chwilę obecną są to firmy “krzak” z niepotwierdzonymi rezultatami pomiarów. Rękawice próbował podjąć Apple, ale temat jakoś im nie za bardzo wyszedł, o czym wspominał w tamtym roku portal Bloomberg.

Samsung Galaxy Watch 6 (Classic) oficjalnie
Samsung Galaxy Watch 6 (fot. ROOTBLOG)

Na chwilę obecną nie są nam znane dodatkowe szczegóły w zakresie implementacji takich możliwości, ale wewnętrzne ruchy (informacje pochodzą z przecieków) wysoko postawionych osób mogą wskazywać, że Samsung na pewno pracuje nad takim działaniem. Nad projektem czuwa bowiem ​​Hon Pak, wiceprezes Samsung Electronics i szef działów zajmujących się zdrowiem w nowoczesnych urządzeniach (np. Samsung Health), który miał ostatnio spotkanie w sprawach narzędzi zdrowia, takich jak zegarki. Według doniesień rozmowa poruszała wiele różnych tematów, dotyczących między innymi rozwoju Galaxy AI w sektorze zdrowia, ale jednym z głównych tematów były między innymi zaawansowane funkcje umożliwiające wykrywanie arytmii serca i nadciśnienia. Nie było jednak samej informacji o monitorowaniu poziomu cukru we krwi. Nieco starsze plotki informowały, że Samsung pracuje nad takim rozwiązaniem co potwierdzają także obecne informacje. Także coś w trawie piszczy.

Producenci elektroniki mobilnej otwierają się na zdrowotne problemy ludzkości

Zegarki to dla niektórych nieodłączne akcesoria każdego dnia. W nowoczesnych smartwatchach nie chodzi już tylko o sprawdzanie godziny. Dziś klienci wykorzystują te małe urządzenia do pomiarów tętna, pomiarów ciśnienia oraz wielu innych. Mogliśmy być pewni, że producenci zaczną udoskonalać swoje smartwatche. Nieinwazyjne monitorowanie poziomu cukru we krwi to kolejny krok, który może pomóc w życiu codziennym wszystkim osobom z problemami cukrowo-insulinowymi. Kto wie, może niewygodne sensory FGM odejdą w niepamięć?

Źródło: Gsmarena  

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!