Samsung ma powody do radości. Galaxy Fold został wyprzedany w niecałe 5 minut!

Samsung ma powody do radości. Galaxy Fold został wyprzedany w niecałe 5 minut!

Premiera składanego Samsunga Galaxy Fold była niewątpliwe jednym z najciekawszych momentów kończącego się już roku. Jest to niezwykle śmiała, niepozbawiona jednak wad próba stworzenia smartfona przyszłości. To ten typ urządzenia, które każdy chciałby mieć w swojej kieszeni. Wskazują na to wyraźnie wyniki sprzedaży składanego flagowca.

Wizja przyszłości sprzed kilku lat

Pamiętacie jak w 2014 roku Samsung udostępnił filmik, na którym prezentował nam jak może wyglądać przyszłość? To była niejako podwalina pod koncept Galaxy Folda. Jeżeli obserwujecie rynek technologii od dłuższego już czasu, to widzieliście zapewne ten film już niezliczone ilości razy pod postacią różnego rodzaju gifów i animacji. A oto przywoływany materiał. Ponadto możecie, niczym przy użyciu wehikułu czasu, przenieść się do czasów Samsunga Galaxy S3 i tej obłędnej, animowanej tapety z dmuchawcem. Nostalgia.

Jak widzicie, wiodącym wówczas pomysłem było wykorzystanie niezwykle szerokiego smartfona, który byłby składany na pół. Ponadto front zdobił pełnowymiarowy wyświetlacz, a nie jedynie jego namiastka jak w tegorocznym Galaxy Foldzie. Równie ciekawym (może nawet ciekawszym?) pomysłem był zwijany tablet. Odpowiedni patent na takie urządzenie został przyjęty na początku 2018 roku. Zatem kto wie, być może ujrzymy taki produkt w niedalekiej przyszłości!

Zobacz też: Samsung zaprezentował dwa nowe laptopy. Poznajcie Galaxy Book Flex oraz Galaxy Book Ion

Galaxy Fold jest na fali!

Wróćmy jednak do czasów teraźniejszych. Po delikatnej czkawce, jakiej Samsung nabawił się w kwietniu tego roku po aferze z psującymi się smartfonami przyszłości, Koreańczycy mają się z czego cieszyć. Ciągle otrzymujemy raporty o nadspodziewanych wynikach sprzedaży Galaxy Folda, które zaskoczyły sceptyków tej technologii. Najnowsze takie doniesienia właśnie dotarły z Chin.

Samsung Galaxy Fold

8 listopada urządzenie oficjalnie zadebiutowało w Państwie Środka. Smartfon na tamtejszym rynku jest wyceniony na 15999 juanów, co w przeliczeniu daje około 8850 zł. Cena jest zatem bardzo zbliżona do tej, oferowanej na polskim rynku. Samsung podał, że cały nakład urządzeń sprzedał się w czasie poniżej 5 minut. Koreańska firma nie podaje jednak, ile konkretnie udało się sprzedać egzemplarzy. Z poprzednich raportów wiemy, że Galaxy Fold jest sprzedawany w partiach po 20 tysięcy egzemplarzy, więc możemy z pewnym prawdopodobieństwem założyć, że chodzi właśnie o tę liczbę.

Co sądzicie o wynikach sprzedażowych Galaxy Folda? Może ktoś z Was zakupił takie urządzenie? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!