Samsung zaprezentował dwa nowe laptopy. Poznajcie Galaxy Book Flex oraz Galaxy Book Ion

Samsung zaprezentował dwa nowe laptopy. Poznajcie Galaxy Book Flex oraz Galaxy Book Ion

W czasie trwania konferencji Samsung Developer Conference 2019 koreańczycy zaprezentowali dwa rodzaje notebooków – Galaxy Book Flex i Galaxy Book Ion. Oto, co należy wiedzieć o tych urządzeniach. 

Przede wszystkim, oba modele Samsunga posiadają wyświetlacze QLED, które wykorzystują tzw. technologię kropek kwantowych. Co ciekawe, kwantowe kropki to bardzo małe kryształki, które absorbują światło w jednej długości fali i emitują je w innej. W praktyce wygląda to tak, że w zależności od wielkości, dana kropka świeci innym kolorem, gdy pada na nią światło. Jeśli chodzi o resztę specyfikacji, to panele cechują się rozdzielczością Full HD. Omawiane urządzenia oferowane są w dwóch rozmiarach: 13,3 oraz 15,6 cala. Producent dorzucił również tryb Outdoor Mode, który zwiększa jasność wyświetlacza aż do 600 nitów, co ma pozytywnie wpłynąć na korzystanie z urządzenia w pełnym słońcu. 

Samsung Galaxy Book Flex

Warto zaznaczyć, że model ten można obsługiwać również za pomocą rysika. Sercem urządzenia jest układ Intela 10-tej generacji Ice Lake, który został wykonany w 10 nm procesie technologicznym. Zestaw wspierany jest przez zintegrowaną grafikę Intel Iris Plus lub Intel UHD Graphics oraz 16 GB pamięci LPDDR4X RAM. Co ciekawe, wersja z 15-calowym wyświetlaczem posiada dedykowaną kartę graficzną Nvidia MX250.

Zobacz też: Samsung pokazuje jak może wyglądać kolejna generacja składanego smartfona

Na dane użytkownika wykorzystano dysk SSD (NVMe) o pojemności do 1 TB. Łączność w Galaxy Book Flex zapewniają następujące moduły: Wi-Fi 6 (Gig+), 3 porty Thunderbolt, USB typu C oraz HDMI. Na wyposażeniu jest też czytnik linii papilarnych oraz głośniki stereo sygnowane firmą AKG. Za magazynowanie energii odpowiada natomiast akumulator 69,7 Wh. 

Samsung Galaxy Book Ion

Ten model został wykonany z bardzo lekkiego stopu magnezu, dzięki czemu jego waga  wynosi niecały kilogram, a dodatkowo sama grubość nie przekracza 12,9 mm w wersji z 13-calowym wyświetlaczem i 14,9 mm w większym wariancie. Za działanie tego modelu odpowiada  układ Intela 10-tej generacji Comet Lake, który wykonano w 14 nm procesie technologicznym. W przypadku konfiguracji, użytkownik może sobie wybrać do 16 GB pamięci DDR4 RAM oraz do 1 TB pamięci SSD. Reszta specyfikacji jest niemal identyczna jak w Galaxy Book Flex, z tą różnicą, że Ion posiada dodatkowe złącze HDMI. 

Dostępność

Oba urządzenia oferowane będą w dwóch wariantach różniących się wielkością ekranu, a ich sprzedaż ma rozpocząć się w grudniu na wybranych rynkach. Na ten moment producent nie ujawnił więcej szczegółów o cenie i dostępności Galaxy Book Flex oraz Galaxy Book Ion. 

Co sądzicie o nowych notebookach Samsunga? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!