Strona główna Aktualności Samsung zaprezentował nowy, wielki tablet, Galaxy View 2!

Samsung zaprezentował nowy, wielki tablet, Galaxy View 2!

-

Tablety to urządzenia, o których coraz mniej się słyszy. Nie umarły jednak one do końca. Przykładowo Samsung widzi jeszcze sens produkcji tych urządzeń i tak oto zaprezentowali tablet Galaxy View 2.

To jest naprawdę wieeelki tablet!

Już wcześniej, jak mogliście się domyśleć po numeracji urządzenia, ten koreański producent wypuścił na rynek duży tablet. Jak się okazuje, nowsza wersja ma trochę mniejszy wyświetlacz. Podczas gdy pierwszy Galaxy View ma ekran o przekątnej 18.4 cala, tak ten w nowszym modelu ma 17.4 cala. Jego rozdzielczość to FullHD, a proporcje to klasyczne 16:9. To, co go różni jeszcze od poprzedni to węższe ramki otaczające ekran.

Ma stojak, dzięki któremu bezproblemowo postawimy go na naszym biurku. Przymocowany jest on do samego urządzenia na zawiasach. Posiada on także duże wcięcie w kształcie koła na środku, co ułatwić ma transport tabletu.

Co kryje wnętrze?

Za jego wydajność odpowiada 8-rdzeniowa jednostka Exynos 7884, gdzie taktowanie dwóch, mocniejszych rdzeni Cortex-A73 wynosi 1.6 GHz, zaś pozostałe 6 rdzeni Cortex-A53 ma zegar 1.35 GHz.. To ten sam procesor, który zastosowano chociażby w Galaxy M20. Nie wydaje mi się w takim razie, by to była prawdziwa wydajnościowa bestia, a jedynie urządzenie, na którym możemy popracować czy też pooglądać filmy bądź seriale. Świadczy o tym także zastosowanie 4 głośników Dolby Atmos. Wspomagany jest przez 3 GB pamięci operacyjnej, a na dane użytkownika przeznaczono 64 GB pamięci wewnętrznej. Możemy ją rozszerzyć o karte pamięci micro SD o maksymalnej pojemności 400 GB.

galaxy view 2
fot. AT&T

Posiada aparat do selfie o rozdzielczości 5 Mpix, więc bez problemu będziemy mogli przeprowadzać wideorozmowy. Zasilany jest ogromną baterią o pojemności aż 12000 mAh. W kwestii komunikacji, posiada on port słuchawkowy, złącze USB 3.1 typu C, Bluetooth 5.0 oraz Wi-Fi 802.11 ac. Wyposażono go także w modem, z pomocą którego podłączymy się do sieci 4G LTE, ale jedynie wtedy, gdy korzystamy z usług operatora AT&T. O tym powiem też parę słów za moment. Pracuje pod kontrolą Androida 8.1 Oreo… Czy to żart? Na horyzoncie jest już nowszy Android Q, a tymczasem Samsung wypuszcza urządzenie na starej wersji tego systemu? Cóż, ich tablet, ich decyzje…

Warto przeczytać: Samsung rozpoczyna ogromną inwestycję w układy scalone

Samsung Galaxy View 2 wyceniono na 740 dolarów, co możemy rozłożyć u amerykańskiego, wcześniej wspomnianego operatora AT&T na 20 rat po 37 dolarów. No właśnie, tak mówię o tym operatorze i mówię. O co tu chodzi? A no rzecz w tym, że jak na razie dostępny ma być jedynie na jego wyłączność. Nie wiadomo, czy trafi też do innych operatorów albo czy będzie ogólnodostępny w sklepach. No i też nie wiadomo, czy wyjdzie gdziekolwiek indziej, aniżeli poza Stany Zjednoczone.

Uważacie, że tablety wciąż są potrzebne na rynku, a przynajmniej tak wielkie, jak Galaxy View 2? Piszcie swoje przemyślenia w komentarzach!

Grafika tytułowa pochodzi z Android Central

Marcin Kowalski
Mieszkam w Lublinie i jestem uczniem 4 klasy technikum na profilu technik informatyk. Swoją przygodę ze smartfonami zacząłem już w 2012 roku i do dzisiaj rozwijam swoją pasję związaną z nimi. Ze słuchawkami nie rozstaję się nawet na krok

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej