Strona główna Aktualności Samsung rozpoczyna ogromną inwestycję w układy scalone

Samsung rozpoczyna ogromną inwestycję w układy scalone

-

Samsung nadal jest jednym z największych producentów smartfonów na świecie. Koreański gigant od lat wykorzystuje własne procesory i wszystko wskazuje na to, że sytuacja ta nie ulegnie zmianie. Nadchodzi ogromna inwestycja w układy scalone.

Długoterminowa inwestycja

Według najnowszego oświadczenia Samsung chce zainwestować około 115 miliardów dolarów w działy zajmujące się produkcją układów scalonych. Inwestycja ta ma trwać aż do 2030 roku. Koreański gigant chce zrobić wszystko by stać się liderem procesorów mobilnych i układów graficznych. 60 miliardów dolarów ma być przeznaczone na budowę infrastruktury produkcyjnej czyli przede wszystkim nowych linii produkcyjnych, a pozostała kwota na badania oraz rozwój.

samsung exynos

Co więcej Samsung chce przeznaczyć kolejne 20 miliardów dolarów rocznie na inwestycje związane z półprzewodnikami, które są bezpośrednio związane z produkcją pamięci i wyświetlaczy. Plany koreańskiego giganta sprawią, że do 2030 roku powstanie aż 15 000 nowych miejsc pracy. Samsung potrzebuje naukowców i specjalistów z wielu dziedzin, którzy będą w stanie wykorzystać środki finansowe i stworzyć coś co pozwoli firmie wygrać wyścig z konkurencją.

Zobacz też: Samsung Galaxy Fold przyjdzie z opóźnieniem, wszystko przez problemy z ekranem

To jednak jeszcze nie wszystko. Samsung chce także nawiązać współpracę z koreańskimi producentami układów scalonych. Firmy, które projektują układy i półprzewodniki, ale nie mają środków na budowę własnych linii produkcyjnych mogą liczyć na wsparcie Samsunga. Oczywiście w tym wszystkim nie mogła zabraknąć niezwykle popularnego tematu 5G. Koreański producent smartfonów uważa, że pojawienie się pierwszych modemów pozwalających na korzystanie z dobrodziejstw nowej infrastruktury sieci jest idealnym momentem na inwestycję w układy scalone. Czy inwestycja 115 miliardów dolarów sprawi, że inni producenci smartfonów zainteresują się Exynosami? A może Samsung będzie w stanie zagrozić niekwestionowanemu liderowi rynku procesorów mobilnych czyli Qualcommowi? Tego dowiemy się zapewne dopiero za kilka lat. Pozostaje nam czekać na nowe jednostki koreańskiego giganta!

Co myślicie o decyzji Samsunga? Chcielibyście by Exynosy pojawiły się w większej liczbie urządzeń? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej