Samsung to potężna firma, która działa w wielu branżach, gdzie często zajmuje pozycję lidera. Jednak aby kontynuować swoje sukcesy, konieczne są dodatkowe działania. Dyrektor generalny podejmuje kroki w celu przyspieszenia postępów. Czy uda mu się wyjść z tej trudnej sytuacji?
Samsung Found: od opóźnień do strat
Na słaby stan sprzedaży znaczący wpływ ma dział produkcji SoC, który niestety nie nadąża z rozwojem sprzętu o wysokiej wydajności. Według doniesień 3 nm płytki GAA wykazują skuteczność poniżej 30%, a w najgorszych przypadkach spada ona nawet do 10%. To sprawiło, że kontynuacja prac nad tym układem przestała być dla producenta opłacalna.
Analiza raportów poskutkowała głośną wpadką, jaką była zmiana procesora w Samsung Galaxy S25. Premiera Exynos 2500 została przesunięta w czasie i stanęła pod znakiem zapytania. Zbliżająca się premiera kolejnych flagowców z serii Galaxy sprawia, że sytuacji nie da się już łatwo odwrócić. Koreański twórca ma jeszcze nadzieję, że będzie w stanie zaprezentować chipset w nowej generacji Z Flip i Fold.
To potknięcie miało swoje konsekwencje. Duże firmy (będące klientami marki) takie jak Qualcomm i Nvidia zdecydowały się na współpracę z TSMC, będącym bezpośrednim rywalem koreańskiego giganta. Spowodowało to wstrzymanie sporej części wpływów z zewnątrz.
W tyle za konkurencją został również układ HBM (pamięć o dużej przepustowości). Jest on niezbędny do pracy z AI, która jest bardzo popularna wśród producentów, w obecnej chwili. Spowodowało to zmniejszeniem sprzedaży jednostki firmom zewnętrznym, które udały się do konkurencji. Może to również przyczynić się do dużych opóźnień w rozwoju sztucznej inteligencji. To z kolei doprowadzi do spadku zainteresowania przez konsumentów.
Podczas obchodów 55-lecia firmy Samsung, dyrektor generalny zwrócił się do pracowników o intensywniejsze działania w zakresie rozwoju produktów. Pozwoliłoby to na dalszy postęp w wielu obszarach i pomóc w zniwelowaniu powstających strat. Dodatkowo zaproponował szukanie zarobków w innych segmentach. Ciekawe, jak rozwinie się obecna sytuacja.
Źródło: Android Headlines
Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!