TSMC rozpoczyna produkcję Qualcomm Snapdragona 875

TSMC rozpoczyna produkcję Qualcomm Snapdragona 875

Według najnowszych informacji firma TSMC rozpoczęła właśnie masową produkcję Snapdragona 875. To oznacza, że testy zostały już przeprowadzone i wszystko spełnia założenia projektowe Qualcomma. Kiedy możemy spodziewać się premiery nowego procesora amerykańskiego producenta, który napędzi większość przyszłorocznych flagowców?

Co wiemy o Snapdragonie 875?

Nowa jednostka Qualcomma powinna oficjalnie zostać zaprezentowana światu jeszcze w tym roku, a dokładniej w grudniu. Niemniej jednak pierwsze smartfony wyposażone w tę jednostkę zadebiutują na rynku dopiero w pierwszym kwartale 2021 roku. Snapdragon 875 jest oczywiście produkowany przez tajwańską firmę TSMC. Tym razem zdecydowano się na 5 nm proces technologiczny, który ma znacząco poprawić wydajność, a jednocześnie powinno także pozytywnie wpłynąć na zarządzenie energią. Nadchodząca jednostka Qualcomma ma zostać wyposażona w modem Snapdragon X60, który oczywiście umożliwi łączność z sieciami 5G.

Proces ten będzie składać się w sumie z ośmiu rdzeni. Głównie za wydajność odpowiedzialny będzie rdzeń oznaczony jako Cortex-X1. Według zapewnień producenta ma on zapewnić aż o 30% lepszą wydajność niż rdzenie Cortex-A77 stosowane między innymi w Snapdragonie 865. Nie zabraknie także trzech rdzeni Cortex-A78. Rdzenie te są o tyle ciekawe, że mogą pracować w trybie zwiększonej wydajności oferując identyczne zużycie energii co poprzednia generacja lub w trybie energooszczędnym zapewniając taką samą wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru energii aż o 50%.

Zobacz także: Poznaliśmy wygląd oraz kolejne szczegóły dotyczące specyfikacji realme C11

Snapdragon 875 będzie wspierany najprawdopodobniej przez grafikę Adreno 660. Zapewne nie będzie ona rewolucją, ale bez wątpienia i tutaj usłyszymy zarówno o wzroście wydajności jak i znacznie mniejszym zużyciu energii podczas codziennej pracy. I patrząc na dotychczasowe informacje, które już teraz pojawiły się w sieci wiele wskazuje na to, że nowa jednostka Qualcomma będzie czymś naprawdę ciekawym. Oczywiście pełna specyfikacja tego układu zostanie ujawniona światu zapewne dopiero podczas oficjalnej prezentacji, ale myślę, że w najbliższym czasie powinny pojawiać się także kolejne informacje na ten temat!

Czego oczekujecie po smartfonach z Snapdragonem 875? Czekacie na premierę tego procesora Qualcomma? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!