Samsung pracuje nad ekranem z aparatem umieszczonym pod wyświetlaczem. Koniec dziur i notchy?

Samsung Galaxy S10+

O aparacie do zdjęć typu selfie ukrytym pod ekranem słyszeliśmy już kilkukrotnie. Teraz Samsung oficjalnie potwierdził, że pracuje nad tego typu rozwiązaniem i możliwe, że już niedługo zobaczymy pierwsze urządzenie wykorzystujące tę technologię!

Nowy rozdział w erze bezramkowców

Wszechobecny trend bezramkowych smartfonów wymusza na producentach tego typu urządzeń coraz to nowe rozwiązania. Najpierw, niedługo po premierze iPhona X, pojawił się cały ogrom telefonów z tak zwanym notchem czyli charakterystycznym wcięciem w górnej części wyświetlacza. Następnie pomysł ten ewoluował w zdecydowanie mniejsze wcięcie przypominające kroplę wody. Kolejnym etapem było wymyślenie dziury w ekranach i tam ukrycie aparatu do zdjęć typu selfie. Oczywiście w międzyczasie zobaczyliśmy smartfony z sliderami czy wysuwanymi modułami aparatów, ale użytkownicy nie do końca chcą zaufać tego typu pomysłom obawiając się przede wszystkim awaryjności oraz wysokich cen napraw.

xiaomi mi 9 se (8)
Czy notche na dobre znikną?

Samsung chce jednak udowodnić światu, że potrafi zrobić coś czego inni producenci jeszcze nigdy nie zaprezentowali. Kamera przednia ukryta pod wyświetlaczem? Właśnie taki jest pomysł na przyszłe bezramkowce koreańskiego giganta. Dodając do tego czujniki, które już teraz chowane są pod ekranem możemy otrzymać smartfon praktycznie całkowicie pozbawiony ramek. Oczywiście to czy bezramkowce komuś się podobają czy nie jest jedynie kwestią gustu, ale mają one jeszcze jedną, ale za to bardzo istotną zaletę. Zmniejszając krawędzie dookoła ekranu producenci są w stanie zamknąć większy wyświetlacz w mniejszej obudowie. Dzięki temu smartfony nawet z ogromnym ekranem stają się zdecydowanie bardziej kompaktowe, a korzystanie z nich jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.

Zobacz też: Przychody Samsunga maleją. Flagowce sprzedają się nieźle, ale sprzedaż podzespołów jest coraz mniejsza

Kiedy na rynek trafi pierwszy smartfon Samsunga korzystający z nowego rozwiązania? Nie spodziewałbym się go zbyt szybko, ale możliwe, że premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Koreański gigant musi dopracować swoją technologię do perfekcji. Kolejna wpadka po problemach z Galaxy Foldem mogłaby skończyć się wręcz fatalnie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje!

Co myślicie o nowym pomyśle Samsunga? Czy waszym zdaniem aparat do zdjęć typu selfie ukryty pod ekranem powinien zastąpić notcha i dziury? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz