Samsung rozpoczął produkcję tegorocznych składanych smartfonów

Samsung logo - Galaxy Z Flip 3 background

Wysokie wyniki sprzedażowe smartfonów linii Galaxy Z pokazały jak istotne okazały się być poprawki wprowadzone względem wcześniejszych generacji. To w połączeniu z jeszcze niższymi cenami startowymi sprowadziło na nie ogromne zainteresowanie. W drugiej połowie roku spodziewamy się 4 generacji składaków, a wygląda na to, że ich właśnie się zaczęła!

Gigant z Korei Południowej rozpoczął masową produkcję komponentów do tegorocznej linii składaków. Następnie przyjdzie pora na produkcję gotowych smartfonów, a jej rozpoczęcie planowane jest na połowę czerwca 2022. Zeszłoroczny Samsung Galaxy Z Fold3 oraz Samsung Galaxy Z Flip3 sprzedały się łącznie w ilości 7,1 miliona egzemplarzy, gdzie 65% (4,6 miliona egzemplarzy) sprzedanych urządzeń stanowił Galaxy Z Flip3, a pozostałe 35% (2,5 miliona egzemplarzy) to Galaxy Z Fold 3.

W tym roku Samsung liczy na sprzedaż wynoszącą liczbę powyżej 10 milionów egzemplarzy. Spodziewamy się, że 70% sprzedanych urządzeń będzie Galaxy Z Flip4, a pozostałe 30% galaxy Z Fold4. Dla porównania flagowce linii Galaxy S21 sprzedały się w nakładzie 29,4 milionów egzemplarzy. Firma oczekuje również około 30 milionów sztuk sprzedanych urządzeń tegorocznej linii Galaxy S22.

Jeżeli Koreańczykom uda się spełnić swój cel 10 milionów sprzedanych składaków, będzie to przełomowy moment, w którym 1% globalnej sprzedaży smartfonów po raz pierwszy będą stanowiły urządzenia ze składanymi ekranami. Samsung szacuje tym samym, że globalna sprzedaż smartfonów wyniesie w tym roku od 1,3 do 1,4 miliarda egzemplarzy. W tym celu marża na smartfony serii Galaxy Z mają jednak utrzymać się na poziomie 15%, aby utrzymać atrakcyjne ceny w zasięgu konsumentów. Raporty wspominają również o marży wynoszącej około 19% na urządzenia serii Galaxy S oraz 5% dla serii Galaxy A.

Źródło: SamMobile, THE ELEC

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!