Strona główna Aktualności Samsung Galaxy Fold przyjdzie z opóźnieniem, wszystko przez problemy z ekranem

Samsung Galaxy Fold przyjdzie z opóźnieniem, wszystko przez problemy z ekranem

-

Samsung Galaxy Fold miał trafić do sprzedaży na przełomie kwietnia i maja, jednak ostatnie wiadomości utwierdzają mnie w przekonaniu, że na to jeszcze sobie poczekamy. W końcu Samsung nie może wydać urządzenia, które wydaje się być tak niedopracowanym. To byłaby marketingowa porażka.

Samsung Galaxy Fold miał wyjść w Chinach już w tym tygodniu, jednak tak się nie stanie

Chiński oddział tego giganta rynku elektroniki przełożył wydarzenia, podczas których Galaxy Fold miał być pokazany. Mowa tu o prasowych premierach w Hong Kongu i Szanghaju, które miały się odbyć odpowiednio 23 i 24 kwietnia. Jak podaje Engadget, przedstawiciel Samsunga nie podał przyczyny przełożenia eventu w Hong Kongu, natomiast jako przyczynę przeniesienia szanghajskiej premiery podano problem z miejscem, gdzie miała się ona odbyć. Doskonale wiadomo, że są to bujdy na resorach i rzeczywisty powód jest inny. Chodzi o sprawę padających ekranów w egzemplarzach testowych, którą szerzej opisał mój redakcyjny kolega Marcin we wpisie, który linkuje poniżej.

Samsung Galaxy Fold, telefon za około 10 000 zł nie wytrzymuje nawet jednego dnia użytkowania! Przed Koreańczykami jeszcze długa droga…

Z aktualnych wiadomości wiem, że amerykańska premiera powinna odbyć się planowo, 26 kwietnia. Czas pokaże, czy Samsung nie przełoży również jej. Samsung Galaxy Fold to miała być rewolucja, pierwszy telefon tego producenta ze składanym ekranem okazuje się być lekkim niewypałem.

Zobacz też: Samsung Galaxy Fold pojawi się także w Polsce! Za jego cenę można będzie kupić całkiem niezłe używane auto…

Cóż, koreańska firma ma ogromnego pecha lub bardzo słaby system betatestów. Jak może dojść do sytuacji, w której telefon za tak ogromne pieniądze, trafia do redakcji i testerów, po czym się psuje. Czy to takie trudne, by dobrze przetestować urządzenia przed premierą?

A ludzie szybko nie zapominają o takich sprawach…

samsung galaxy note 7
Samsung Galaxy Note 7 fot. Spider’s Web

Pewnie doskonale pamiętacie o Samsungu Galaxy Note 7 i aferze z bateriami. W niektórych miejscach w sieci wciąż można spotkać docinki w stronę koreańskiego producenta odnośnie tej sprawy, mimo że ją rozwiązano. Niektórzy internauci chyba zatrzymali się w 2016 roku…

AKTUALIZACJA: Pojawiło się oficjalne stanowisko Samsunga w tej sprawie

„Niedawno zaprezentowaliśmy nową kategorię mobilnych urządzeń: smartfon, wykorzystujący wiele zupełnie nowych technologii oraz materiałów, które pozwoliły stworzyć na tyle elastyczny ekran, aby mógł się on złożyć. Jesteśmy niezwykle zachęceni pozytywnymi emocjami jakie wywołał Galaxy Fold.

Podczas gdy wielu recenzentów podzieliło się z nami tym, jak wielki potencjał dostrzegają w tym urządzeniu, niektórzy zwrócili też uwagę na elementy wymagające dalszych usprawnień, tak by zapewnić najlepsze doświadczenia z jego użytkowania.

Aby w pełni ocenić ich opinie oraz przeprowadzić dalsze testy wewnętrzne postanowiliśmy opóźnić wprowadzenie na rynek Galaxy Fold. W ciągu kilku tygodni przekażemy nową datę rozpoczęcia sprzedaży.

Wstępne wnioski z analizy zgłoszeń dotyczących ekranu wskazują, że przyczyną problemu mogą być siły działające na górne i dolne elementy zawiasu, które są odsłonięte, a które pozwalają uzyskać kształt urządzenia. Pojawił się także przypadek, w którym substancje znalezione wewnątrz urządzenia wpływały na zachowanie ekranu.

Podejmiemy działania, by jeszcze lepiej zabezpieczyć ekran. Dodatkowo upewnimy się, aby informacja dotycząca ochrony oraz korzystania z ekranu, w tym warstwy ochronnej, była dla użytkowników jasna i czytelna, tak by konsumenci mogli w pełni wykorzystać potencjał Galaxy Fold.

Cenimy sobie zaufanie, jakim obdarzają nas nasi klienci, a którzy są dla nas najwyższym priorytetem. Aby móc przewodzić branży, Samsung jest zobowiązany do bliskiej współpracy z klientami oraz partnerami. Chcemy im podziękować za ich cierpliwość oraz zrozumienie.”

 

Czyli nowy smartfon od Samsunga przybędzie z opóźnieniem również do nas… Czy ktokolwiek czeka na jego premierę w naszym kraju? Napiszcie w komentarzach!
ŹródłoEngadget

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej