Samsung ujawnia terminy aktualizacji swoich smartfonów do Androida 10

Samsung Galaxy S10e

Najnowsza wersja systemu z zielonym robocikiem została zaprezentowana światu już jakiś czas temu. Jednak nadal nie wszyscy producenci zaktualizowali już swoje urządzenia do Androida 10. Tym razem Samsung ujawnił listę smartfonów, których użytkownicy w najbliższym czasie otrzymają powiadomienie o możliwości pobrania nowej wersji systemu.

Terminy aktualizacji smartfonów Samsunga

Kalendarz aktualizacji został opublikowany przez oddział Samsunga w Izraelu. Tym samym nie możemy być w stu procentach pewni czy terminy wydania nowej wersji systemu na dane urządzenie będą identyczne także na innych rynkach. Niemniej jednak pokazuje nam to przynajmniej przybliżone daty aktualizacji. OneUI 2.0, które będzie bazować właśnie na Androidzie 10 w wersji stabilnej na pierwsze urządzenia trafi już w styczniu tego roku. W pierwszej kolejności aktualizację otrzymają następujące modele:

Samsung ujawnia terminy aktualizacji swoich smartfonów do Androida 10

I myślę, że lista ta nikogo nie dziwi. Koreański gigant jako pierwsze chce zaktualizować swoje najmocniejsze modele i tego typu praktyka jest tak naprawdę standardem na rynku mobilnym. W drugiej kolejności, a dokładniej w lutym 2020 roku, Androida 10 wraz z OneUI 2.0 otrzyma Samsung Galaxy A80. Użytkownicy innych smartfonów będą musieli uzbroić się w więcej cierpliwości. Zeszłoroczne flagowce, Galaxy S9 oraz Galaxy S9+, mają otrzymać aktualizację do końca kwietnia przyszłego roku.

Zobacz także: Poznaliśmy wygląd kolejnego smartfonu Samsunga!

To jednak nie jedyne smartfony, które w tym okresie zostaną zaktualizowane przez koreańskiego giganta. Powiadomienie o dostępności Androida 10 powinni otrzymać także posiadacze Galaxy A50, Galaxy A70, Galaxy A9 (2018), Galaxy A7 (2018) oraz Galaxy Tab S6. W maju natomiast zostaną zaktualizowane Galaxy A10, Galaxy A10s, Galaxy S20 oraz Galaxy A30. Galaxy J6 oraz Galaxy A20s otrzymają OneUI 2.0 wraz z najnowsza wersją systemu z zielonym robocikiem w lipcu 2020 roku. Jak widać Samsung przygotował aktualizację dla naprawdę sporej liczby urządzeń. Miejmy nadzieję, że koreański gigant dopracował system w wersji stabilnej do perfekcji!

Korzystacie z smartfonów Samsunga? Czekacie na aktualizację do Androida 10? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!