Segway Apex czyli zupełnie nowy koncept elektrycznego motocykla

Segway Apex czyli zupełnie nowy koncept elektrycznego motocykla

Segway jest firmą, która znana jest z produkcji pojazdów elektrycznych. Do tej pory producent ten skupiał się jednak na mniejszych sprzętach, a przede wszystkim na hulajnogach oraz jeździkach. Na chwilę przed Consumer Electronic Show Segway pokazał koncept nowego motocykla elektrycznego!

Segway Apex

Oczywiście nowy motocykl firmy Segway będzie wystawiony także w Las Vegas na targach CES 2020. Ciężko powiedzieć czy będzie to jednak gotowy do sprzedaży egzemplarz czy jednak jedynie prototyp, w którym nie wszystko będzie działać tak jak powinno. Segway Apex ma osiągać prędkość 100 km/h w ciągu 2,9 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 201 km/h. Bez wątpienia motocykl ten już samym wyglądem przypomina ścigacze i raczej będzie przeznaczony dla osób lubiących prędkość. Niestety, ale producent nie ujawnił jakichkolwiek informacji na temat zasięgu. Oczywiście to właśnie liczba kilometrów, które może przejechać pojazd elektryczny jest jedną z kluczowych kwestii w specyfikacji tego typu urządzeń.

Niemniej jednak data rozpoczęcia sprzedaży Segway Apex jest wielką niewiadomą. Tym samym na pełną specyfikację tego urządzenia będziemy musieli poczekać jeszcze dłuższą chwilę. Aby podgrzać atmosferę producent opublikował w sieci krótki film prezentujący możliwości motocykla na prawdziwym torze wyścigowym. I trzeba przyznać, że zapowiada się naprawdę ciekawie, a samo urządzenie jest niezwykle ciche jak na sprzęt tego typu.

Zobacz także: Turcja pokazała swój pierwszy samochód elektryczny – to model TOGG C-SUV!

Tak naprawdę sukces sprzedażowy Segway Apex zależy od tego na jaką kwotę sprzęt ten zostanie wyceniony. Oczywiście to nie pierwszy motocykl elektryczny zaprezentowany światu, ale jeśli i w tym segmencie rynku producent chce być konkurencyjny to musi próbować zaskoczyć świetnym stosunkiem ceny do możliwości. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Sprzedaż Segway Apex powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku!

Co myślicie o Segway Apex? Korzystacie z pojazdów elektrycznych? Co myślicie o tego typu motocyklach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!