Seria iQOO 5 może zostać zaprezentowana już w tym miesiącu!

Seria iQOO 5 może zostać zaprezentowana już w tym miesiącu!

iQOO 3 5G zadebiutował zaledwie cztery miesiące temu, ale wszystko wskazuje na to, że chiński producent nie chce zwalniać tempa. Tym samym jeszcze w sierpniu tego roku powinniśmy doczekać się premiery zupełnie nowej serii smartfonów. Co wiemy na ich temat?

Czym zaskoczy nas iQOO 5?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że najprawdopodobniej iQOO zdecyduje się na pominięcie w swojej numeracji smartfonów cyfry “4”. Jaki jest powód tej decyzji? W kulturze części azjatyckich państw cyfra ta jest najzwyczajniej w świecie pechowa i brzmi identycznie co śmierć. Z tego też powodu w przeszłości wiele firm stara się robić wszystko, aby ominąć cyfrę tę w numeracji swoich produktów. Informacje na temat tego, że nowe smartfony z serii iQOO 5 zadebiutują już w sierpniu zostały opublikowane w chińskim serwisie Weibo przez użytkownika o nicku Digital Chat Station czyli osobę znaną z wielu pewnych przecieków przedpremierowych, które następnie okazują się faktem.

iQOO

Bez wątpienia iQOO 5 w pierwszej kolejności zadebiutuje w samym Państwie Środka. Następnie powinniśmy doczekać się także wprowadzenia tego sprzętu do Indii, ale premiera na Starym Kontynencie pozostaje pod sporym znakiem zapytania. Za wydajność powinien być odpowiedzialny Qualcomm Snapdragon 865+ lub ewentualnie Snapdragon 865. Nie powinno zabraknąć także sporej ilości RAM-u czy pamięci wewnętrznej, ale tak naprawdę chiński producent przyzwyczaił nas do tego, że tworzy naprawdę mocne smartfony.

Zobacz także: iQOO prezentuje szybkie ładowanie o mocy 120 W!

Bardzo możliwe, że w iQOO 5 zadebiutuje także technologia szybkiego ładowania o mocy 120 W. Rozwiązanie to pozwala naładować baterię o pojemności 4000 mAh w zaledwie 15 minut i jestem wręcz pewny, że jest to coś, co przypadnie do gustu samym użytkownikom. Ciężko na tę chwilę stwierdzić ile urządzeń znajdzie się w nadchodzącej serii, ale przynajmniej jedno z nich ma pojawić się w sprzedaży już w sierpniu. Miejmy nadzieję, że producent z Państwa Środka czymś jeszcze nas zaskoczy!

Na zdjęciu głównym znajduje się iQOO 3 5G.

Co myślicie o iQOO 5? Czekacie na premierę smartfonów z tej serii? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!