Poznaliśmy oficjalną datę premiery serii Redmi Note 12!

Poznaliśmy oficjalną datę premiery serii Redmi Note 12!
Seria Redmi Note 11 (fot. producenta)

Jeszcze w tym miesiącu na rynku zadebiutuje kolejna generacja smartfonów Redmi Note. Producent oficjalnie potwierdził datę premiery nadchodzących smartfonów ze średniej półki cenowej. Oto, co już teraz wiemy na ich temat. 

Seria Redmi Note 12 zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku

Za pośrednictwem serwisu Weibo submarka Xiaomi, Redmi opublikowała post, który oficjalnie informuje o nadchodzącej premierze smartfonów z serii Redmi Note 12. Według tych doniesień, zostaną one zaprezentowane w październiku bieżącego roku i w pierwszej kolejności trafią na chiński rynek. Następnie trafią na rynek globalny, ale z pewnością stanie się to dopiero na początku 2023 roku. 

Nadchodząca seria wprowadzi na rynek co najmniej trzy modele: Redmi Note 12, Redmi Note 12 Pro oraz Redmi Note 12 Pro+. Modele te pojawiły się już w paru przeciekach, dzięki czemu wiemy co nieco na temat parametrów technicznych poszczególnych modeli. 

Poznaliśmy oficjalną datę premiery serii Redmi Note 12!
Zapowiedź premiery serii Redmi Note 12 (źródło: Weibo)

Plotki sugerują, że Redmi Note 12 Pro i Redmi Note 12 Pro+ będą wyposażone w, wyświetlacze AMOLED,  aparaty główne o rozdzielczości 50 Mpx oraz  procesor MediaTek Dimensity 1080, który niedawno miał swoją premierę. SoC wykonany jest w litografii 6 nm i składa się z ośmiu rdzeni, z których dwa szybsze (Cortex-A78) charakteryzują się taktowaniem na poziomie 2.6 GHz. 

Co ciekawe, Redmi Note 12, Note 12 Pro i Note 12 Pro+ oferować będą ładowanie o mocy (odpowiednio): 67 W, 120 W oraz 210 W. Oznacza to, że najwyżej pozycjonowany model będzie jednym z najszybciej ładujących się smartfonów na rynku. 

Na ten moment nie znamy więcej szczegółów o serii Redmi Note 12, ale nieoficjalnie mówi się również, że na rynek trafi jeszcze jednej model – Redmi Note 12 Pro Ultra. Niestety o tym urządzeniu jeszcze nic nie wiadomo.

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!