Strona główna Aktualności Seria Redmi Note sprzedana w ponad 100mln egzemplarzy!

Seria Redmi Note sprzedana w ponad 100mln egzemplarzy!

-

Xiaomi rozwija się w bardzo szybkim tempie. Ilość oferowanych produktów stale się powiększa, a chętnych nie brakuje. Dzięki temu, producent ma spory powód do dumy.

100 milionów Redmi Note

Seria Redmi jest bardzo lubiana przez użytkowników. Stosunek ceny do jakości jest naprawdę świetny, a coraz to nowsze modele zdają się to potwierdzać. Ogromnym sukcesem może pochwalić się podseria Redmi Note założona w 2014 roku, której sprzedana ilość osiągnęła właśnie wynik 100 milionów egzemplarzy. Imponujące? Z pewnością. Zaskakujące? Wcale.

Najnowszy przedstawiciel serii – Redmi Note 8 Pro, zdecydowanie potwierdza i pokazuje, skąd wzięły się takie liczby. Za cenę 1099/1199zł (odpowiednio za modele w wersjach 64/128GB) dostajemy w zasadzie kompletne urządzenie, o ile ktoś nie wymaga najnowszych flagowych podzespołów – smartfon spokojnie poradzi sobie z codziennymi zadaniami. I tak w zasadzie wyglądała cała seria Redmi Note. Fakt, Redmi Note 2 miał problemy z szybko degradującą baterią, niemniej jednak, Xiaomi nie śpi, widzi swoje błędy i na dzień dzisiejszy nie ma mowy o takiej sytuacji. Model jest rozchwytywany i z pewnością mocno przyczynia się do tego wyniku.

Zobacz także: Xiaomi zaprezentowało dwa monitory dla graczy

Jego poprzednik zaś – Redmi Note 7 – to kolejny przełom. Łącznie sprzedano ponad 20 milionów sztuk. To 1/5 ogólnej sumy serii! Nic więc dziwnego, skąd takie wyniki. A mówimy przecież jedynie o modelach Redmi Note, gdzie jeszcze są zwykłe Redmi czy cała seria Mi. A to i tak zaledwie wierzchołek góry lodowej, którą jest całe portfolio producenta.

Oby tak dalej

Patrząc na to, co osiągnęło Xiaomi oraz ile czasu to zajęło, można łatwo stwierdzić – biją rekordy. Wszyscy znani giganci potrzebowali wielu lat na to, by stać się tym, czym są dziś. Xiaomi doszło do tego w zaledwie 9 lat. To mało, biorąc pod uwagę średnią rynkową. Niemniej jednak to dobra wiadomość. Skoro w 9 lat udało się dokonać czegoś takiego, to chyba nawet nie chcę myśleć, jak Xiaomi będzie wyglądało za kolejnych 9 lat. Na ten moment nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić.

A czy wy przyczyniliście się do tego wyniku? Macie jakiegoś Redmi Note?

ŹródłoGSMArena

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej