Smartfony HMD z serii Pulse debiutują na rynku! Urządzenia naprawisz samodzielnie w domu

HMD Pulse Pro, HMD Pulse+ oraz HMD Pulse oficjalnie zaprezentowane
fot. producenta

Firma HMD jest Wam pewnie bardzo dobrze znana, ponieważ do tej pory odpowiedzialna była za produkcję smartfonów marki Nokia. Wszystko wskazuje jednak na to, że firma chce produkować urządzenia pod własnym logo. Pierwszymi smartfonami producenta ma być HMD Pulse Pro, HMD Pulse+ oraz HMD Pulse. Oto, co oferują te modele.

HMD Pulse naprawisz samodzielnie z iFixit

Na wstępie warto zaznaczyć, że wszystkie nowości z serii Pulse są tak skonstruowane, aby można było je samodzielnie naprawić. HMD umożliwia właścicielom samodzielną wymianę uszkodzonego wyświetlacza, wygiętego lub uszkodzonego portu ładowania lub zużytej baterii. Użytkownicy będą mogli zamówić zestaw do samodzielnej naprawy, który przygotowywany jest przy współpracy z iFixit. 

HMD Pulse Pro – parametry techniczne

Najwyżej pozycjonowany smartfon z nowej serii wyposażony został w 6,65-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD+ (720×1612 pikseli), proporcjach 20:9 oraz częstotliwości odświeżania obrazu 90 Hz. Ekran oferuje także jasność maksymalną na poziomie 600 nitów oraz posiada otwór na kamerkę do selfie o rozdzielczości 50 Mpx. Na tylnym panelu znalazł się z kolei podwójny aparat z obiektywem głównym 50 Mpx oraz obiektywem dodatkowym 2 Mpx.

Za wydajność HMD Pulse Pro odpowiedzialny jest procesor Unisoc T606, który wykonany jest w 12 nm procesie technologicznym i składa się z dwóch rdzeni Cortex-A75 o taktowaniu 1.6 GHz, sześciu rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu 1.6 GHz oraz grafiki Mali-G57 MP1. Procesor wspierany jest przez 4 GB, 6 GB lub 8 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej, którą można dodatkowo rozbudować przy pomocy karty microSD. 

HMD Pulse Pro oficjalnie
HMD Pulse Pro (fot. producenta)

Do tego wszystkiego na wyposażeniu znalazło się Wi-Fi 5, łączność 4G, Bluetooth 5.0 oraz NFC. HMD Pulse Pro czerpie energię z akumulatora o pojemności 5000 mAh z ładowaniem o mocy 20 W i pracuje pod kontrolą Androida 14. Producent zapewnia dwa duże uaktualnienia systemu operacyjnego oraz trzy lata poprawek bezpieczeństwa. 

HMD Pulse+ i Pulse – parametry techniczne

Nową serię smartfonów HMD tworzą jeszcze dwa modele, które są do siebie bardzo zbliżone parametry techniczne. Pulse+ oraz Pulse wyposażone zostały w ten sam wyświetlacz, akumulator, procesor oraz tyle samo pamięci RAM, co w modelu Pulse Pro.

Różnice pojawiły się w ilości pamięci wewnętrznej, której w obu modelach jest 128 GB, ale można ją dodatkowo rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Jeśli chodzi o aparaty, to HMD Pulse+ oferuje aparat główny 50 Mpx z dodatkowym oczkiem 2 Mpx oraz kamerkę do selfie o rozdzielczości 8 Mpx. HMD Pulse posiada natomiast aparat główny 13 Mpx oraz aparat przedni 8 Mpx. 

HMD Pulse Pro, HMD Pulse+ oraz HMD Pulse – ceny

Nowości HMD mają cechować się przede wszystkim atrakcyjnymi cenami, które prezentują się następująco:

  • Pulse Pro – 179 euro (~775 złotych);
  • Pulse+ – 159 euro (~690 złotych);
  • Pulse – 139 euro (~600 złotych);

Źródło: HMD

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!