Seria vivo V27 zdradza kolejne szczegóły na swój temat!

Zapowiedź premiery serii vivo V27
fot. producenta

Coraz większa ilość przecieków sugeruje, że premiera serii V27 od vivo zbliża się wielkimi krokami. Tak się właśnie składa, że do sieci wyciekły kolejne informacje na temat nadchodzących smartfonów, a także oficjalna data premiery. Zobaczcie sami, co wiemy na ten temat. 

Co wiemy na temat serii vivo V27?

vivo za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych promuje nadchodzącą serię smartfonów V27 pod hasłem #TheSpotlightPhone, czyli „telefon z reflektorem”. Nie do końca wiadomo, co to oznacza, ale udostępnione grafiki i zdjęcia sugerują, że hasło może nawiązywać do okrągłego doświetlenia LED znajdującego się przy tylnym aparacie. 

Seria vivo V27 zdradza kolejne szczegóły na swój temat!
fot. producenta

W tym miejscu należy wspomnieć, że youtuber AndroWide opublikował na Twitterze kilka zdjęć rzekomo przedstawiających model V27 Pro. Udostępnione fotografie sugerują, że smartfon pojawi się w jasnoniebieskiej wersji kolorystycznej, która wystawiona na działanie promieni słonecznych zmienia kolor na ciemny niebieski. Może to oznaczać, że inne wersje kolorystyczne również będą zmieniać kolor. 

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to nieoficjalnie mówi się, że vivo V27 Pro będzie przebrandowanym modelem vivo S16 Pro, który oferowany jest na chińskim rynku. Można więc zatem wnioskować, że smartfon zostanie wyposażony w 6,78-calowy wyświetlacz AMOleD o rozdzielczości Full HD+, proporcjach 20:9 oraz częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz. W górnej części przedniego panelu znaleźć się może pojedyncza kamerka do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 50 Mpx (f/2.5). 

Seria vivo V27 zdradza kolejne szczegóły na swój temat!
źródło: AndroWide

Tylny panel może być natomiast zagospodarowany przez potrójny aparat, składający się z obiektywu głównego 50 Mpx (f/1.9), obiektywu ultraszerokokątnego 8 Mpx (f/2.2) oraz obiektywu do zdjęć makro 2 Mpx (f/2.4). Na wyposażeniu najpewniej nie zabraknie także Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, NFC, GPS, Glonass, Galileo, portu USB 2.0 typu C, głośników stereo oraz czytnika linii papilarnych zintegrowanego z ekranem. 

Sercem vivo V27 zostanie prawdopodobnie procesor MediaTek Dimensity 8200, który składa się z jednego rdzenia Cortex-A78 o taktowaniu 3.1 GHz, trzech rdzeni Cortex-A78 o taktowaniu 3.0 GHz, czterech rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu 2.0 GHz oraz układu graficznego Mali-G610 MC6. Zestaw może być wspierany przez maksymalnie 12 GB pamięci RAM oraz 512 GB pamięci wewnętrznej typu UFS 3.1. 

Omawiany model będzie prawdopodobnie zasilany przez akumulator o pojemności 4600 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 66 W i pracować może pod kontrolą systemu Android 13 z nakładką OriginOS 3. 

Seria vivo V27 zdradza kolejne szczegóły na swój temat!
źródło: AndroWide

Na ten moment nie wiadomo zbyt wiele o vivo V27, ale wszystko wskazuje na to, że model ten będzie się różnił od chińskiego odpowiednika – vivo S16. Nieoficjalnie mówi się, że smartfon zostanie wyposażony w nowy układ MediaTek Dimensity 7200. Front prawdopodobnie będzie zagospodarowany przez taki sam wyświetlacz, czyli 6,78-calowy panel AMOLED o rozdzielczości Full HD+, proporcjach 20:9 i odświeżaniu obrazu 120 Hz. 

Na tylnym panelu znaleźć się może potrójny aparat: główny 64 Mpx (f/1.8) + ultraszerokokątny 8 Mpx (f/2.2) o polu widzenia 120° + 2 Mpx (f/2.4), natomiast na froncie producent ulokować może kamerkę do selfie i rozmów wideo 50 Mpx (f/2.5). Ponadto na wyposażeniu znaleźć się może do 8 GB pamięci RAM, do 256 GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności 4600 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 66 W. 

Kiedy seria vivo V27 zadebiutuje na rynku? 

Wszystkie plotki i informacje sugerują, że premiera smartfonów na indyjskim rynku odbędzie się prawdopodobnie 1 marca bieżącego roku. 

Źródło: Gizmochina, AndroWide

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!