ServerCommander 1.1 wydany – co dodano?

ServerCommander
ServerCommander

ServerCommander to aplikacja, która pomaga zarządzać domowym serwerem bazującym na Linuksie. Właśnie została wydana w wersji 1.1.

ServerCommander 1.1

ServerCommander to aplikacja na Androida, która pomaga w zarządzaniu i pobieraniu informacji o swoim serwerze. Stoję za nią ja wraz z kolegą i powstała ona w wyniku spełnienia naszych potrzeb. ServerCommander wspiera serwery linuksowe wykorzystujące Ubuntu, Raspberry OS lub Debiana.

Właśnie program został wydany w wersji 1.1. Co dodaje aktualizacja? Przede wszystkim wsparcie dla YunoHost 11.1. Nowa edycja oprogramowania YunoHost wnosi kompletnie nowe podejście do konta administratora – zamiast jednego profilu o nazwie admin, mamy całą grupę administratorów, a więc może być ich kilku. Dlatego też musiało zostać przebudowane API, z którego to właśnie korzysta ServerCommander. Dodano też lepszą obsługę błędów oraz usunięto niestabilny przycisk przenoszący do SSO.

ServerCommander
ServerCommander

Dodatkowo w poprzednich edycjach dodano kilka ważnych usprawnień. Mowa tu o wsparciu dla serwerów VPS, gdzie nieprawidłowo wyświetlała się temperatura CPU. Poprawiono wywoływanie skryptu Python. Pojawiła się też obsługa logowania się do SSH z wykorzystaniem innego portu niż 22. Ponadto usunięto problemy ze zbyt niskim kontrastem na ekranie logowania.

ServerCommander to aplikacja dostępna w Sklepie Google Play. Jest ona także otwarta i jej kod został udostępniony w repozytorium w serwisie GitHub.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!