Klienci banków SGB uzyskają Apple Pay oraz Garmin Pay

Klienci banków SGB uzyskają Apple Pay oraz Garmin Pay
(fot. Wikipedia)

Rozwój płatności mobilnych w Polsce jest naprawdę dynamiczny. Lokalne jak i zagraniczne firmy coraz chętniej wprowadzają u nas swoje rozwiązania. Niektórymi z tych usług – Apple Pay i Garmin Pay – już niedługo będą mogli cieszyć się klienci banków SGB.

SGB już wkrótce z Apple Pay i Garmin Pay. Do tego grona dołączyć może również i Bank Pocztowy

Zaledwie kilka tygodni temu klienci banków SGB otrzymali takie standardy płatności jak Google Pay oraz polski Blik. Z nieoficjalnych informacji wynika, że SGB nie zamierza kończyć na tych dwóch usługach i w planach ma dodanie kolejnych. Mowa tu oczywiście o iOS-owym odpowiedniu Google Pay, czyli Apple Pay (który służy do płacenia zbliżeniowo iPhone’m w sklepach stacjonarnych) oraz Garmin Pay (dzięki któremu można płacić zegarkami marki Garmin w sklepach stacjonarnych).

Przeczytaj także: Nareszcie! Bank Pocztowy i SGB z obsługą Google Pay

A kiedy SGB wprowadzi te usługi? Z plotek wynika, że Apple Pay będzie dostępne już na początku września, natomiast Garmin Pay około miesiąc później.

To jednak nie jest koniec ciekawostek. Otóż na początku sierpnia SGB to nie był jedyny bank, który wprowadził płatności Google Pay. Otóż razem z nim zrobił to Bank Pocztowy. Jak się okazuje, Bank Pocztowy (oraz należący do niego EnveloBank) również zamierza wprowadzić Apple Pay, jednak nie wiemy kiedy dokładnie ma się to stać.

Warto sprawdzić: W I połowie 2019 Blik odnotował niemalże tyle samo transakcji co w całym 2018 roku

Korzystacie z płatności mobilnych? Który standard uważacie za najlepszy? Blik, Apple Pay czy Google Pay? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!