Sharp AQUOS V z Snapdragonem 835 oficjalnie zaprezentowany!

Sharp AQUOS V z Snapdragonem 835 oficjalnie zaprezentowany!

Nowy smartfon Sharpa trafia na rynek. Urządzenie to zadebiutowało jako AQUOS V i tak naprawdę ciężko jednoznacznie stwierdzić dla kogo przeznaczony jest to sprzęt. Czym zatem ma wyróżniać się nowość japońskiego producenta? Przyjrzyjmy się bliżej temu sprzętowi!

Sharp AQUOS V

Na froncie nowości japońskiego producenta znajdziemy ekran IPS o przekątnej 5,93 cala i rozdzielczości FullHD+. Co ciekawe w wyświetlaczu nie sposób dostrzec jakichkolwiek dziur czy wcięć. Aparat do zdjęć typu selfie 8 Mpix został umiejscowiony nad wyświetlaczem. Na pleckach natomiast znajdziemy dwa aparaty – 13 Mpix o świetle f/2.0 z optyczną stabilizacją obrazu oraz dodatkowy 13 Mpix odpowiedzialny za efekt rozmycia tła w trybie portretowym. Z tyłu został umiejscowiony także czytnik linii papilarnych.

Za wydajność odpowiedzialny jest natomiast Qualcomm Snapdragon 835. Jednostka ta w 2017 roku była topowym procesorem mobilnym, ale teraz na rynku dostępne są dużo mocniejsze procesory. Niemniej jednak Snapdragon 835 nadal oferuje bardzo dobrą wydajność i tak naprawdę powinien on sprostać wymaganiom większości użytkowników. Co ciekawe Sharp AQUOS V w Tajwanie został wyceniony na 6990 nowych dolarów tajwańskich, a to daje nam około 890 zł. Tym samym, patrząc przez pryzmat ceny, nowość japońskiego producenta może zostać nazwana średniakiem, ale wydajnościowo powinien on pokonać wszystkie konkurencyjne urządzenia z tej półki cenowej.

Sharp AQUOS V z Snapdragonem 835 oficjalnie zaprezentowany!

Sharp AQUOS V został wyposażony także w 4 GB RAM-u. Na pliki użytkownika zostało przeznaczone 64 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozbudować przy pomocy kart pamięci microSD. Nie zabrakło także Bluetooth 5.0, portu USB typu C czy tradycyjnego złącza słuchawkowego. Całość działa dzięki baterii o pojemności 3090 mAh. Sharp AQUOS V trafia na rynek z preinstalowanym Androidem 9 Pie. Na tę chwilę nie wiemy czy smartfon ten kiedykolwiek zadebiutuje na rynku globalnym. Niemniej jednak jeśli faktycznie by się tak stało to sprzęt ten ma szansę zdobyć naprawdę sporą popularność oferując świetny stosunek ceny do możliwości.

Co myślicie o Sharp AQUOS V? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!