Sharp z własną konsolą mobilną? Wszystko na to wskazuje!

Sharp z własną konsolą mobilną? Wszystko na to wskazuje!

Rynek konsoli ma to do siebie, że praktycznie całość zajęta jest przez kilka firm, które od lat zajmują się produkcją tego typu sprzętu. Niemniej jednak pojawiają się firmy, które chcą spróbować swoich sił i zagrozić pozycji znanych na całym świecie gigantów. Sharp ma już niedługo zaprezentować światu własną konsolę mobilną!

Konsola Sharp wygląda naprawdę ciekawie

W sieci pojawiły się grafiki i rendery konsoli stworzone przez LetsGoDigital. Oczywiście informacje te nie zostały w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta, ale niejednokrotnie widzieliśmy, że tego typu przecieki okazywały się faktem. Grafiki mają opierać się na dwóch wnioskach patentowych złożonych w ostatnim czasie w japońskim urzędzie patentowym. I trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę ciekawie. Na froncie mamy znaleźć spory ekran oraz kontroler, który będzie mógł być w dowolnym momencie odczepiony. Oba elementy będą połączone magnesem.

Sharp z własną konsolą mobilną? Wszystko na to wskazuje!

Na kontrolerze znajdziemy tradycyjny D-pad oraz cztery przyciski. Oczywiście sam ekran ma być dotykowy, a co za tym idzie korzystanie z konsoli Sharpa będzie możliwe także bez kontrolera. To sprawi, że sprzęt ten będziemy mogli tak naprawdę zabrać ze sobą wszędzie i korzystać nie tylko w przypadku grania w gry, ale także do oglądania filmów na Netflixie czy wyświetlaniu plików tekstowych. Zagadką pozostaje na jakim systemie będzie pracować konsola Sharp oraz w jaki sposób dystrybuowane będą gry.

Sharp z własną konsolą mobilną? Wszystko na to wskazuje!

Zobacz także: Sharp ma nowego dystrybutora w Polsce! Zapowiada on cztery telefony

Musimy także pamiętać o tym, że od złożenia wniosku patentowego do prezentacji urządzenia może minąć sporo czasu. To sprawia, że ciężko powiedzieć kiedy konsola Sharp może trafić na rynek. Jeśli faktycznie japoński producent zdecyduje się na stworzenie tego typu urządzenia to stanie się bezpośrednim konkurentem dla Nintendo Switch. Przyznam szczerze, że mi bardziej podoba się właśnie Switch, ale może Sharp czymś nas pozytywnie zaskoczy i tym samym zdobędzie uznanie fanów na całym świecie. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o konsoli Sharp? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!