Shopee.pl wystartowało. Wygląda prawie jak Aliexpress

Shopee

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że w Polsce pojawi się nowa platforma e-commerce. Obok Allegro i Amazona możemy robić już zakupy także na Shopee. To singapurski sklep, który do tej pory rozwijał się głównie w Azji i w Ameryce Południowej.

Shopee.pl już działa

Witryna Shopee – shopee.pl – jest już dostępna dla kupujących. Sklep mogą odwiedzić użytkownicy desktopów jak i urządzeń mobilnych. Dla tych drugich przygotowano także specjalną aplikację, Shopee PL jest dostępne w Google Play i App Store.

Na start serwis zachęca polskich klientów do siebie darmową dostawą bez względu na wartość zamówienia. Zakup można opłacić kartą płatniczą, BLIKIEM lub poprzez Przelewy24. Serwis współpracuje z DPD, InPostem oraz Pocztą Polską. Serwis działa w języku polskim, znajdziemy także polskojęzyczną podstronę z pomocą i mail kontaktowy.

shopee.pl

Według mnie Shopee.pl bardzo przypomina Aliexpress. Chodzi tutaj o kolorystykę, wygląd banerów z promocjami czy prezentację ofert.

Obecnie większość ofert zdaje się być od chińskich sprzedawców. Wskazują na to informacje o dostawie czy adresy reklamacji. Nawet takie zakupy poprzez polską platformę przy wysyłce z zagranicy mogą wiązać się z opłatą celną 8,50, która pojawiła się wraz z wprowadzonym niedawno pakietem e-commerce. Otworzyłem kilkanaście ofert i nie udało mi się znaleźć żadnych z Polski, ale być może lokalni sprzedawcy pojawią się na Shopee wkrótce. W końcu po to sklep kusi atrakcyjnymi obniżkami. Wygląda na to, że pierwsze zamówienia miały już miejsce. Jeśli jesteście klientami Shopee możecie dać znać o swoich doświadczeniach w komentarzu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!