Singapurska platforma będzie konkurować z Allegro. Darmowe dostawy do każdego zamówienia!

Shopee

Jeśli chodzi o zakupy w sieci to na polskim rynku zdecydowanie prym wiedzie Allegro. Ostatnio pojawił się też Amazon, ale wydaje mi się, że ta platforma nie zyskała tak ogromnej popularności. Wkrótce do gry może wejść kolejny gracz, z Azji. Nie jest to jednak Aliexpress, a Shopee.

Zakupy na Shopee już niedługo

Shopee to platforma sprzedażowa, która funkcjonuje obecnie w kilku krajach Azji, np. w Singapurze (skąd pochodzi), Indonezji, Wietnamie, Tajlandii i Malezji, a także na Tajwanie, oraz Filipinach. Firma jest obecna także w Brazylii, Chile, Kolumbii oraz w Meksyku. Shopee.sg już dwa lata temu należało do 10 największych witryn e-commerce na świecie pod względem liczby odwiedzin miesięcznie, czym przebijało Allegro.

Jak podaje źródło singapurska platforma jesienią tego roku pojawi się na rynku europejskim. Planowane są znaczące inwestycje na polskim rynku e-commerce, a domena shopee.pl jest wykupiona od jakiegoś czasu.

Czym Shopee chce zachęcić do siebie?

Dowiadujemy się, że aby przyciągnąć klientów zaraz po starcie w Polsce będzie oferowana darmowa dostawa bez minimalnej wartości zamówienia. Shopee pokryje koszt zarówno w przypadku wyboru paczkomatu, jak i dostawy kurierem. Wiemy, że te dwie opcje się pojawią, ponieważ azjatycka platforma podpisała umowy na dostawy z DPD oraz InPostem.

Sprzedawcy jeszcze we wrześniu będą mogli założyć swoje konta na Shopee.pl, a intensywny rozwój platformy wciąż trwa. Zatrudniani są pracownicy, którzy zajmą się posprzedażową obsługą klientów polskojęzycznych. Platforma sprzedażowa przekaże polskim sprzedawcom po 250 złotych na kupony zniżkowe dla klientów, jeśli spełnią oni wymagania dotyczące ofert.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!