Amazon Polska obniża próg wymagany do darmowej dostawy

Amazon
(Fot. INA FASSBENDER/AFP z Getty Images)

Darmowa dostawa to coś, co przyciąga konsumentów do zakupów w sklepach internetowych. Wszak nawet są o tym internetowe memy, a jeśli jakieś zjawisko pojawia się w memach, to musi być często spotykane.

Amazon Polska wprowadza darmową dostawę dla zamówień powyżej 40 złotych

Dotychczas darmowa dostawa obowiązywała przy zamówieniach powyżej 100 złotych. Na polskiej stronie Amazona pojawiła się informacja o zmianach warunków dostawy, stała się ona bezpłatna już przy zamówieniach powyżej 40 złotych. Nowe warunki dotyczą jednak tylko produktów wysyłanych bezpośrednio na Amazon.pl oraz sprzedawców zewnętrznych korzystających z centrów logistycznych Amazon – z rozwiązania “Realizacja przez Amazon”. Zakupy dokonywane w tym internetowym sklepie są dostarczane przez kurierów InPost do paczkomatów lub na wskazany przez kupującego adres.

Standardowa dostawa staje się bezpłatna w przypadku zamówień o wartości ponad 40 zł realizowanych przez Amazon, jednak Amazon nie kontroluje kosztów wysyłki sprzedawcy. Koszty te w przypadku produktów sprzedawanych i wysyłanych przez sprzedawców Marketplace obowiązują nawet wtedy, gdy wartość koszyka przekroczy próg 40 zł określony przez Amazon.

Być może tym samym Amazon Polska szykuje się na Black Friday w listopadzie. Ustalenie progu na poziomie 40 złotych wygląda bardzo podobnie do tego, co oferuje swoim klientom Allegro.

Źródło: fintek.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!